• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[1:14] Tamiya Mercedes Arocs 3348 Tipper

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Gdyby ktoś nie wiedział to Tamiya w końcu wydała fajny zestaw do zbudowania wywrotki RC w skali 1:14 :) Koniec z samymi ciągnikami siodłowymi
Filmik prezentacyjny poniżej.

Ja powoli ogarniam części do przeróbki i zabrałem się na razie za pomalowanie obudowy pod zmieniony silnik ;)
mod 57.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
Silnik jest jeden. To złotawe to rozdzielacz na osie przód/tył.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#5
Zanim się dojdzie do etapu dodatków na bok ramy....trzeba się uporać z mechaniczną częścią modelu. Od paru dni powoli kombinuję jak zrobić dobrze blokady mechanizmów różnicowych w mostach. Zabawa miła choć czasochłonna ;)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Póki co to mogę powiedzieć że to kawał amelinium i plastiku :) jednak faktem jest że całość płynnie się porusza po podłodze jak się to wszystko popchnie. Czekam na kardany jak dotrą z dalekiego świata. Wtedy będą testy ruchowe :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#9
Powoli i bardzo mozolnie zaczyna się pojawiać jakiś zarys finalnego modelu. Niestety zanim on powstanie to kilkanaście razy pewnie zostanie on jeszcze skręcony i rozkręcony :) 20180529_233336.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#12
Dwa lata minęły ;) Może wrócę do tematu ;)
Udało sie w ramach odskoczni od kolejek i home office zamontować rame pod kiprem oraz mechanizm podnoszenia go ;)
20200617_233727.jpg
Teraz walka trwa z ustaleniem położenia silnika napędowego do mechanizmu kipra.
Całość testowo wycięta w kartonie. Docelowo blaszka będzie zrobiona z aluminium.
20200616_153047.jpg
różne ustawienia silnika w ramie
20200616_153633.jpg
przykład osadzenia
20200616_154031.jpg
próbne złożenie z silnikiem ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#14
Czas ruszyć z napędem do mechanizmu wywrotu. Najpierw projekt w kompie. Potem wydruk na papierze. Papier na płytkę z aluminium.
20200705_160805.jpg
Całość powycinać i spasować. Ot i działa :)
20200706_194209.jpg
Teraz tylko dorobić uchwyty do ramy.

A osobnym torem powstaje kabina.
20200704_151051.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#18
Kawał ciężarówki robisz jak widzę. Super. Kibicuję i trzymam kciuki. (y)
Dzięki przyda się... tym bardziej że jakiś tydzień temu musiałem zaorać wszystko co miałem już poskładane w napędzie i blokadzie mostów. Prozaiczny powód. Silnik jaki zamontowałem nie nadaje się do tego modelu i muszę dać inny. Inny ma inne wymiary.... więc wszystko trzeba przestawiać. serwo skrętu i sewo blokady mostów idzie do przestawienia. Na silnik trzbea zrobić nowy wieszak... więc w zasadzie wszystko od nowa.... ale nie poddajemy się ;) Jak ogarnę ten model będę mądrzejszy o parę tematów zwizanych z napędem ;) Potem zrobię drugi model dla syna ;)

Muszę się przyznać, że zazdroszczę takiego modelu
Nie ma co zazdrościć. Pozbierać kasę a potem poskładać na spokojnie przez parę miesięcy.