• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

βΘβї₭ buduje zabawkę dla dzieci (albo dla siebie)

Bobik

Aktywny użytkownik
Zaczęło się od tego że moi rodzice postanowili odnaleźć moją starą kolejkę . A w sumie starą kolejkę ojca. Piko H0 na kartonowych podkładach, lokomotywa a'la BR 81 ale na 2 ośkach. Za to z całą metalową ostoją i mechanizmami . Niestety do tej pory kolejka pozostaje w ukryciu (złoty pociąg) za to znalazła się moja startówka BTTB. Okrąg torów, lokomotywa i 2 wagony. Matka od niechcenia rzuciła żeby przybić to na jakąś deskę, jak przyjdą (jej) wnuki to będzie do zabawy.
I w tym momencie wpadłem. Wygrałem kilka aukcji na alledrogo i na dzień dzisiejszy mam BR81, V36, V75 (2 sztuki, jedna analog) i ze 40 wagonów. Tory niestety u-rurki, ale połączone segmentami, czyszczone, nie sprawiaja wielkich problemów.
Tabor nie jest w stanie kolekcjonerskim, ma tu i ówdzie braki, ale przynajmniej nie kosztował majątku.
3 z lokomotywek ucyfrowałem, a jako że jestem poniekąd elektronikiem, zbudowałem całe sterowanie DCC wg Paco Canady, z małymi zmianami własnymi. Rozjazdy również są sterowane z DCC, buduje się przejazd kolejowy na arduino z barierami podczerwieni ukrytymi w elementach krajobrazu. Niestety w związku z tym, że mieszkam z żoną i synkiem (który jest maniakiem pojazdów szynowych) w kawalerce, makieta ma najmniejsze możliwe wymiary, i mieści się u mnie w warsztacie. Skoro jest tabor, sterowanie, to nastepny będzie krajobraz. Plan jest taki, że jak się nauczę, to zacznę robić sttandardowe skrzynki.

piottrw

Aktywny użytkownik
Witam, makieta nie taka mała. Powodzenia w budowie i jazdach.
Dodałbym jeszcze bocznicę na stacji, jeżeli jest możliwość, więcej byłoby miejsca na manewry.

Merlin

Moderator Działu Makieta i moduł oraz Tabor
Zespół forum
BGM
H0e
Bardzo fajny pomysł z chowaniem i przechowywaniem przed kurzem makiety! Czekam na dalszą relację ;)

OP
OP
Bobik

Bobik

Aktywny użytkownik
Na dole powstał regał na DCC, na górze będzie zamykana plexi diorama, z trzema torami do przechowywania taboru.
Obecnie uczę się szutrowania.
20170530_210029-800x450.jpg

OP
OP
Bobik

Bobik

Aktywny użytkownik
Od tamtego czasu niewiele się zmieniło, powstał dodatkowy rozjazd umożliwiający ewentualny przyszły wyjazd poza makietę, większość torów jest zaszutrowana, a na górze powoli moje "ZNTK" się zapełniło taborem, głównie zepsutymi BTTB, które ciągle dostaję. Będę coś znów grzebał, to wstawię zdjęcia. Teraz robię projekt "wooden bull", czyli zabawkę przypominającą ET22 na drewniane tory dla synka.