• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Żywica, jaką i gdzie kupić?

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#21
Wiem że to nie ten temat ale mam pytanie , odlewam z żywicy fc 52 i zdarza się że z jednej porcji żywicy wlanej do jednej formy 10 elementów zastyga elegancko a jedenasty nie zastyga i się klei już do końca swych dni, staram się dobrze wymieszać a formy mam z dobrego silikonu , jednak czasem mam takie zjawisko , spotkaliście się może z czymś takim?
 
Reakcje
155 1 0
#24
A gdzy odlewasz ostatnią formę tą 11 konsystencja żywicy nie ścina się już lekko? Moim zdaniem to może być przyczyną czasem sam mam taki przypadek. Ja ogólnie nie stosuję już FC 52, ponieważ gdy np. spadnie buda z wysokości to połamie się na kawałki a buda wykonana z tej żywicy Smooth-Cast powiem tak ja robiłem testy i żucałem nią o ściane i nic. Lekko się zgieła
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#25
Nie jestem expertem w żywicy, jak na razie zużywam drugą parę pojemiczków... i ciągle się uczę...
ale nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło aby w jednym odlewie w jednej formie (a tak zrozumiałem Brodagaz'a) część elementów zastygła prawidłowo a część (tu 11ta) nie zastygła.
Po kilkudziesięciu minutach całość jest ładnie kremowo zastygnięta ale nadal plastyczna, dlatego najczęściej zostawiam odlew na noc i nad ranem mam wszystko na kość zastygnięte.
 

mbrs

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Podłączę się pod ten temat, nie chcę zakładać nowego. Potrzebuję aktualizacji odpowiedzi na pytanie jakiej żywicy użyć do odlewu. Potrzebuję skopiować małe elementy odciśnięte np. w plastelinie. Szukam żywicy bez konieczności odpowietrzenia, możliwej do zakupu w opakowaniach w okolicy 200 ml. Przeszukałem forum i internety i znajdowałem 10 letnie wątki w tej sprawie.