• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Żyrardów – III Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych – 23-24 maja 2020 r. – ODWOŁANE

jery7

Użytkownik
Reakcje
122 0 0
#1
III Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych. Dla tych wszystkich, którzy brali udział w dwóch poprzednich edycjach nie trzeba opowiadać o szczegółach naszej imprezy. Dla tych, którzy jeszcze u nas nie byli, przygotowaliśmy pakiet dokumentów wraz z formularzem aktywnym do wypełnienia. Osoby chętne po raz pierwszy, proszę o wysłanie maila na adres: MIDKolejowe@gmail.com o treści " Jestem zainteresowany III Żyrardowskim Spotkaniem Modelarzy Kolejowych". Dla osób, które były już u nas, dokumenty podeślemy na adresy e-mail z poprzednich edycji. Ewentualne pytania proszę kierować pod numer telefonu: 608064291 Jarek Ruszkowski.
Serdecznie zapraszam w imieniu organizatora: Makiety i Dioramy Kolejowe wraz z Niezależnym Kolejowym Projektem Modelarskim.

Informujemy, że ilość miejsc noclegowych w Żyrardowie jest ograniczona.
Pozdrawiam Jarosław Ruszkowski.
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#3
Czy to prawda , że można przywieźć skład i można będzie pojeździć bez dodatkowych opłat 100 pln?
I czy można w takim razie przywieźć więcej jak jeden?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#5
Czy to prawda , że można przywieźć skład i można będzie pojeździć bez dodatkowych opłat 100 pln?
I czy można w takim razie przywieźć więcej jak jeden?
Myślę, że pytanie jest retoryczne, przecież jeżdżenie po cudzych makietach to to samo jak jeżdżenie po cudzej autostradzie. Skoro za przejazd autostradą się płaci to i za przejazd po makietach też powinno się płacić.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#6
A może by tak jakiś program imprezy .
Chyba że to impreza zamknięta , bez możliwości zwiedzenia .
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#7
A może by tak jakiś program imprezy .
Chyba że to impreza zamknięta , bez możliwości zwiedzenia .
Zawsze była to impreza otwarta dla publiczności, jeszcze dużo czasu do terminu i dlatego jeszcze wszystko może nie być ustalone. Ale może niech lepiej się wypowie organizator/organizatorzy. :)
 
Reakcje
22 5 0
#8
Proszę o chwilę cierpliwości za moment będzie plakat i program imprezy.
III Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych to impreza "publiczna - zamknięta"
Czyli z publicznością wpuszczana w określonych godzinach i dla uczestników na zaproszenia klubowe bądź indywidualne.
Zatem odwiedzenie wystawy by "przewietrzyć swój skład jest niemożliwe"
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#9
To może Mafo coś udostępni za kasę. Można będzie przewietrzyć skład a on zarobi.
Myślę, że pytanie jest retoryczne, przecież jeżdżenie po cudzych makietach to to samo jak jeżdżenie po cudzej autostradzie. Skoro za przejazd autostradą się płaci to i za przejazd po makietach też powinno się płacić.
To jeszcze napisz gdzie udostępniasz i za ile.
 
Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#10
Myślę, że pytanie jest retoryczne, przecież jeżdżenie po cudzych makietach to to samo jak jeżdżenie po cudzej autostradzie. Skoro za przejazd autostradą się płaci to i za przejazd po makietach też powinno się płacić.
"Na szczęście" nie wszystkie autostrady są płatne, tak samo i nie wszystkie imprezy ;) ...
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#11
"Na szczęście" nie wszystkie autostrady są płatne, tak samo i nie wszystkie imprezy ;) ...
Organizacja imprez spowodowała powstanie patologicznej grupy uczestników imprez - "maszynistów", którzy nigdy nie dają nic od siebie i przyjeżdżają na kolejne imprezy tylko się pobawić. W ten sposób rośnie frustracja i niezadowolenie tych uczestników imprez, którzy biorą dodatkowe dni wolne, ciężko pracują by makiety rozstawić, złożyć, przetransportować, nie mówiąc już o kwestii wykonania makiet czy ich naprawy.
Tacy uczestnicy "maszyniści" przychodzą na imprezę o której chcą, zwijają się z imprezy o której chcą, np. jeśli trwa do 17 już o godzinie 15 czy 16 ich nie ma, "bo mają pociąg do domu", nie mogą pomóc w rozkładaniu makiety bo "mają chore plecy", "mają dużo pracy" "żona ich nie puści", "dziecko chore" itp. Zazwyczaj takie osoby są również pełne pretensji do organizatorów o wszystko, narzekają na imprezę, są pełni dobrych rad dla kogoś, jak impreza powinna być zorganizowana itp.
Oczywiście nie mam tu na myśli osób, które wielokrotnie i realnie pomagają przy imprezach, a którymś tam razem przyjeżdżają tylko się pobawić bo akurat inaczej nie mogą.

Dlatego coraz więcej organizatorów wprowadza różne ograniczenia i bardzo dobrze. Niestety, nie robią tego wszyscy, dlatego tacy "maszyniści" nadal gdzieniegdzie funkcjonują wykorzystując pozostałych uczestników imprezy.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#14
Ale danie czegoś od siebie myślę że jest wskazane :niepewny:
Tak, dlatego obywatele płacą podatki, z których finansowane są budowy i remonty dróg - w ten sposób "dają coś od siebie" ;) . W przypadku imprez będzie to przywiezienie fragmentu makiety, pomoc przy rozkładaniu i składaniu makiety lub wniesienie opłaty od korzystających, a nie "dających" czegoś od siebie.
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#16
z naszych podatków finansowanych jest wiele rzeczy - od wspomnianych dróg, przez zakup sprzętu wojskowego, finansowanie systemu edukacji, utrzymanie i remonty infrastruktury kolejowej, zakupy taboru kolejowego, dotowanie połączeń kolejowych, budowy pomników, utrzymywanie lasów, parków narodowych, funkcjonowanie komunikacji miejskiej, organizowanie uroczystości państwowych, utrzymywanie posłów i senatorów, pomoc osobom gorzej sytuowanym, służby mundurowe (policja, straż pożarna, itd.) i wiele innych rzeczy,
Co mają wspólnego te podatki z imprezą w Żyrardowie?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#17
Co mają wspólnego te podatki z imprezą w Żyrardowie?
Nic, dlatego napisałem:
Temat rzeka... myślę, że nie ma co ciągnąć dalej tej dyskusji. Jeżeli nikt nie będzie miał nic do dodania to wkrótce usunę dyskusję nie na temat. Ewentualnie, jeżeli bardzo by Szanownym Kolegom zależało to mogę ją wydzielić do innego działu.
 
OP
OP
jery7

jery7

Użytkownik
Reakcje
122 0 0
#20
Bardzo ciekawy plakat. Szkoda, że nie ma wzmianki o modelach samochodów. :(
Maćku spokojnie. To jest plakat bez dodatków i bez stopki jak widzisz. Będziecie ujęci oczywiście w pełnej wersji, która będzie przeznaczona już do dystrybucji jak również w programie imprezy. Pamiętamy o Was i cieszymy się, że będziecie z nami. Pozdrawiam.
 

Podobne wątki