• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Żyrardów – II Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych – 1-2 czerwca 2019 r.

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#1
Przypominam o rozpoczynającym się jutro II Żyrardowskim Spotkaniu Modelarzy Kolejowych :) . W imieniu organizatora - NKPM - Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego - zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia wystawy i spotkania w gronie pozytywnie zakręconych pasjonatów miniaturowej kolei :D ! Poniżej garść informacji oraz plakat:

"Po wielkim sukcesie i pozytywnym odbiorze zeszłorocznej wystawy kolejowych makiet modułowych, czas na II edycję wydarzenia. Już w najbliższy weekend tj. 01-02 czerwca br. w postindustrialnej przestrzeni Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie odbędzie się II Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych. Miłośnicy modelarstwa zaprezentują swoje najnowsze projekty w sobotę 1 czerwca w godzinach 10:00-18:00 oraz w niedzielę 2 czerwca w godzinach 10:00-16:00. Wstęp wolny.

Na terenie zabytkowych hal Muzeum Lniarstwa organizatorzy wydarzenia zaprezentują 120 mb makiet modułowych w skali H0 – 1:87, obrazując tym samym realne stacje i szlaki kolejowe. Tak jak w ubiegłym roku, ruch kolejowy odbywać się będzie zgodnie z kierunkiem obowiązującym na prawdziwych szlakach kolejowych. Makiety modułowe nie będą jednak jedyną atrakcją przygotowaną dla uczestników wydarzenia. W programie przewidziano również:
– darmowe przejazdy Kolejką Parkową „Pecna” ;
– możliwość sterowania składu pociągu kolejki ogrodowej w skali G;
– profesjonalne konsultacje modelarzy kolejowych;
– prezentację makiet statycznych.


Ponadto nie zabraknie również reprezentacji największych w Polsce producentów modeli i akcesoriów modelarskich. Wśród nich znajdą się takie marki jak: PIKO, ROBO, FREON, ŚWIAT MODELI KOTEBI, czy PIKART, które zaprezentują swoją ofertę szerszej publiczności. Własne stoisko promocyjne wystawi też Stacja Muzeum z Warszawy.

„Tak jak w poprzedniej edycji modelarze z całej Polski spotykają się w Żyrardowie, aby pokazać swoje dzieła, wymienić doświadczenia i spotkać się z kolegami z branży modelarstwa kolejowego. W tym roku na wystawę przyjadą członkowie klubów modelarskich, których nie było w poprzedniej edycji. Jest to Beskidzka Grupa Modelarska, Górnośląska Grupa Modelarska, Toruńska Makieta Modułowa, Bydgoski Klub Modelarski, Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych i wiele innych.” – mówi Jarosław Ruszkowski, przedstawiciel NKPM.

Organizatorem wydarzenia jest Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski. Grupa ta funkcjonuje w branży modelarstwa kolejowego od 2015 roku aktywnie angażując się w wystawach modelarskich organizowanych na terenie całej Polski. „Zapraszamy do świata miniaturowej kolei, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.” – zachęca Ruszkowski."

zyrardow_2019.jpg


- źródło: https://zyrardowskie.pl/wystawa-makiet-kolejowych-po-raz-drugi-w-muzeum-lniarstwa/
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#2
Ja się dziś wybrałem i naprawdę było co oglądać :)

Prawie na wejściu powitała mnie wspaniale wyeksponowana wojskowa rampa ładunkowa Kolegi Heńka Stara, a naprzeciw niej makiety i stoiska firmy Robo, Kotebi i Freon. To był jednak dopiero początek wrażeń.

W głównej hali wystawy wspaniała stacja końcowa modelarzy z Radomia, bogaty w detale Strzyżów, znane doskonale użytkownikom forum Familoki BGM-u i wiele innych atrakcji. Jak choćby Faller Car System!

Modelem dnia był dla mnie "Byczek" ciągnący 4 członową bipę, ale nie zabrakło i parowozów i dieseli, w tym czeskiego. Jazdy odbywały się bardzo realistycznie, zgodnie z sygnalizacją i sygnałami dźwiękowymi.

Wychodząc udało mi się jeszcze poznać z Arturem Olesińskim i kolegami z Bydgoszczy i zakupić parę modelarskich akcesoriów.
 
Reakcje
188 0 0
#17
Witam wszystkich uczestników wystawy w Żyrardowie,ale też wszystkich forumowiczów i pozytywnie zakręconych tą pasją.Mam na imię Jan a chorobą zwaną ho/tt zainfekowałem się mając 5 lat ,teraz już wiem że to nieuleczalne. Na prośbę przesyłam film "Z okien maszynisty".Ci którzy byli na spotkaniu widzieli kamerkę jest to kamerka SQ FUL HD 1920/1080 albo 1280/720 30 fps format AVI plus jpg 4/3 jak na sprzęt za 30 zeta to jest super,zwłaszcza przy dobrym świetle i super sprawdza się na maszynach latających (waga 8g)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#19
Cześć. Tak się ucieszyłem, a tu napisane jest, że nie można filmu obejrzeć? Czy to awaria tymczasowa? Pozdrawiam Michał
 

Podobne wątki