• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Żuk

OP
OP
A

Aron

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
klamki chciałem tak jak wycieraczki, ale skutecznie mnie zniechęcacie do robienia małych elementów z żywicy.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#44
Powiem tak Aron, już kiedyś był taki ambitny plan jak Twój w temacie polskiej myśli technicznej http://forum.modelarstwo.info/threads/kombajn-bizon-rekord-z058-w-skali-h0-pytanie-ankieta.19432/ Jedyne co zrobił kolega z tamtego tematu to ankieta a chwalił sie wieloma zdobytymi planami oryginału. Ty namawiasz nas na Żuka, który My mamy sfinansować Tobie i Ty zostaniesz twórcą a My najwyżej tworzywem Twojej nowej firmy, startup-a czy jak tam chcesz to z jamajska nazywać. Zrób sam, pokaż a potem Ci powiemy czy miałeś rację. A lusterka i błotniki zrób z blaszek fototrawionych, zamów u Ostbahn-a, On robi takie rzeczy, poszukaj Jego strony z modelami.
Wiem jak to brzmi co napisałem.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#45
="Aron, post: 516832, member: 8714" Oczywiście że masz rację. Tylko że model jest kierowany do modelarzy kolejowych, którzy zapewne cenią dobrą robotę, ale główną atrakcją są pociągi, a nie stojące samochody. Dlatego moderator czynił mi sporo krzywdy wrzucając wątek na pożarcie fascynatom modeli samochodowych samych w sobie
Od początku tego tematu bardzo moja uwage przykuło to że chcesz to zrobić dla modelarzy kolejowych a nie samochodowych, jakby samochodziarze byli ułomni, kupowali byle gówno, byle mieć i byli zapatrzeni tylko w siebie, po tej wypowiedzi z cytatu powyzej sam sobie zaprzeczasz, że chcesz aby model był dla kolejarzy którzy cenia dobra robote (bo przeciez samochodziarze to cieniasy i się nie znaja, a to własnie ich się boisz bo te cieniasy Ci tu wytykaja wszystkie błędy do których nie kwapisz się aby poprawić) więc piszesz ze główna atrakcja są pociagi a nei samochody, wiec rozumiem to tak że jako samochód może stac byle co, byle szajs wydrukowany czy odlany byle nazwa Polska bo oni się nie znaja na samochodach tylko pociągach. Wyglada na to że starałes się uniknąc samochodziarzy bo wiedziałeś ze przy nich Twój projekt się nie przyjmie bo jest za słaby więc chcesz go wcisnąć kolejarzom, ale niestety oni też znają się na samochodach, moze nie wszyscy ale zdecydowana większość, wiem bo kupują czasem ode mnie modele i maja często wymagania większe niz samochodziarze.

Z innej beczki, piszesz tu że nie chodzi o kupno tylko o wsparcie projektu przez co człowiek otrzyma model lub na opakowaniu bedzie napisane że on go wspierał. Uwierz mi że takie "wyróznienie" ma sens gdy projekt robi znana firma a nie amator.
Pisząc amator mam na mysli amatora w skali H0, bo wspomniałeś że odlewałeś figurki, więc skoro odlewałes to masz kase na potrzebne materiały i ze sprzedazy, więc jesli nie uda Ci sie zebrac forsy to sam wyłóż na projekt i go zrób, udowodnij tutaj wszystkim że nie jestes jak pozostali którzy tez tak obiecali i nic nie wyszło. Udowodnij że zrobisz "dobra robote" nie tylko dla kolejarzy ale i samochodziarzy, jeśli Ci sie uda to koszty poniesione szybko Ci sie zwrócą ze sprzedaży Żuków. Nie żebraj w co drugim poście o wpłaty tylko sam wyłóż i zrób i potem sprzedawaj jak zrobili inni. Nie obraź się, ale nie ufam takim ludziom, życze powodzenia.
 
OP
OP
A

Aron

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
@Abarth Wytykasz, I je poprawiam. Zerknij na FB https://www.facebook.com/zukh0/ Tylko w którym momencie dojdziemy do tego że powinny być zegary na desce rozdzielczej?
modyfikacja felgi to ponad godzina dłubania. I powoli wprowadzę modyfikacje Waszym zdaniem istotne. Zresztą moim też.

Forum samochodowe może kłaść nacisk na inne elementy niż kolejowe. Co nie znaczy że chciałbym im wcisnąć chłam. Tylko, że patrząc się na to co stoi na makietach, to niekoniecznie interesuje ich to czy samochód ma na desce rozdzielczej kalki z zegarami. A Was na forum samochodowym już tak.
Ja dokonałem skróty myślowego, to dopisałeś skrajną interpretację owego skrótu.

Nie mam żeby wyłożyć 1200 zł na wydruk. Z drugiej strony drukowanie w technice FDM nie wydaje się być dobrym pomysłem dla wydruków w tej skali.
Ale Ciebie rozumiem. Mi również bardzo ciężko jest wyjść z tego sposobu myślenia, że można dofinansować coś dla samego dofinansowania. Bez zastanawiania się co On/Oni mi za to dadzą. Dlatego wsparłem (póki co), tylko jeden projekt, z grą planszową, która wydała mi się ciekawa. Co prawda nie wiem jaka będzie.

Niemniej mam 29 dni aby zabiegać o wsparcie. Nie jestem znany w środowisku. Być może informacja na pudełko nie wydaje Wam się atrakcyjna jako nagroda. Mi również. Tak samo absurdalne wydaje mi się "podziękowanie mejlem, za 5 zł". Ale takie wymogi stawiają organizatorzy portalu. Jak dałem tylko 2 "nagrody" to nie puścili projektu dalej, bo nagrody muszą mieć różne poziomy. Dlatego proszę nie naśmiewaj się ze mnie, bo część zasad jest na mnie wymuszonych przez administratorów strony. Wg nich, to nie jest aukcja, gdzie sprzedają coś. Musi być coś więcej. Choćby na kartka pocztowa. To też pomysł administratora. "Bo to takie miłe". No dobra. nie napisał tak nikt, ale mniej więcej tak to odebrałem.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#47
Być może źle przeczytałes mojego posta, ja tam nie nasmiewam się z Ciebie, broń Boże, mowie tylko co myśle bez nasmiewania!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#48
Być może źle przeczytałes mojego posta, ja tam nie nasmiewam się z Ciebie, broń Boże, mowie tylko co myśle bez nasmiewania!
Pawełku, daj spokój. Odpowiadanie nie ma sensu. Jak dla mnie, to człowiek chce zrobić wydruk modelu Żuka, żeby mieć go jako wzór do robienia form i w tych formach odlewać z żywicy modele, które będzie sprzedawał. Tylko, że na ten wydruk nie chce wyłożyć swoich pieniędzy, tylko czeka na sponsoring.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#49
Mało tego, z tego co pisze to dopiero "raczkuje" w tej skali a fototrawienie to nowość z która do tej pory nie miał styczności. Zastanawia mnie jedno, gdyby udało uzbierać się te 1900 zł, a ludzi którzy wpłacili było by 30. Odliczając koszt wydruku, ile zostanie kasy na resztę potrzebnych elementów do budowy modeli. Potrzeba będzie zlecić blachy w ilości przynajmniej 30 szt, z ilu elementów składał się będzie model tyle też potrzeba form. Na ile sztuk wystarczy pojedyncza forma ? Wytrzyma przynajmniej 30 odlewów ? Druga sprawa ile zejdzie poskładanie , pomalowanie jednego modelu ? Dla tych co wpłacili pierwszych 30 szt ( teoretycznie będzie to darmowa robota aby się odwdzięczyć ). Ile dodatkowych kosztów poniesie za sobą wywiązanie się dla tych 30 osób, nie mówiąc już o jakimś zarobku. Wszak osoba wpłacająca 60zł otrzyma model za free. Skąd brać kasę na kolejne modele ? Kto to będzie składał, i na ile wyceni swój czas ? Puki co nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie, z czego będą zrobione szyby ? Sylikony do form, żywice, farbki itd:. nie leżą na ulicy, to też trzeba kupić.

Pomijając to wszystko gdyby owe 30 osób wpłaciło po te 60 zł to i tak zabrakło by 100 zł do uzyskania pełnych 1900 zł :) Wszak matematyka jest jedna 30x60=1800

Osobiście podziwiam zapał aby dla tych 30 osób, dzień i noc lepić małe żuczki, raz po raz wywalając nieudane odlewy i inne uszkodzone podczas montażu detale. Ze łzami w oczach przez dwa miechy za darmo, czy to po godzinach czy też przez cały dzień lepić i lepić aby wywiązać się z zobowiązania.

Moim zdaniem najpierw trzeba wyłożyć kasę swoją na projekt, pokazać co się ma i ile to będzie kosztować. Klienci na dobry produkt się znajdą i za 60 zł i za 80 zł, to jest jak każdy biznes ryzyk fizyk albo się uda albo nie. A tak to uwiązuje się sznur do kruchej szyi za 1900zł.

Poza tym jak się nie ma siana to dzwoni się do bociana.

Ogólnie strona o wspieraniu jest fajna, jeżeli miało by się gotowy produkt pokazało a zabrakło kasy na dalszą produkcję. Wydaje mi się że wtedy to by miało jakiś sens i o wiele większy pozytywny odzew. Potencjalny klient widząc co może nabyć byłby bardziej skłonny niż na obietnice i wieczne poprawianie projektu.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#50
Mało tego, z tego co pisze to dopiero "raczkuje" w tej skali a fototrawienie to nowość z która do tej pory nie miał styczności. Zastanawia mnie jedno, gdyby udało uzbierać się te 1900 zł, a ludzi którzy wpłacili było by 30. Odliczając koszt wydruku, ile zostanie kasy na resztę potrzebnych elementów do budowy modeli. Potrzeba będzie zlecić blachy w ilości przynajmniej 30 szt, z ilu elementów składał się będzie model tyle też potrzeba form. Na ile sztuk wystarczy pojedyncza forma ? Wytrzyma przynajmniej 30 odlewów ? Druga sprawa ile zejdzie poskładanie , pomalowanie jednego modelu ? Dla tych co wpłacili pierwszych 30 szt ( teoretycznie będzie to darmowa robota aby się odwdzięczyć ). Ile dodatkowych kosztów poniesie za sobą wywiązanie się dla tych 30 osób, nie mówiąc już o jakimś zarobku. Wszak osoba wpłacająca 60zł otrzyma model za free. Skąd brać kasę na kolejne modele ? Kto to będzie składał, i na ile wyceni swój czas ? Puki co nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie, z czego będą zrobione szyby ? Sylikony do form, żywice, farbki itd:. nie leżą na ulicy, to też trzeba kupić.

Pomijając to wszystko gdyby owe 30 osób wpłaciło po te 60 zł to i tak zabrakło by 100 zł do uzyskania pełnych 1900 zł :) Wszak matematyka jest jedna 30x60=1800

Osobiście podziwiam zapał aby dla tych 30 osób, dzień i noc lepić małe żuczki, raz po raz wywalając nieudane odlewy i inne uszkodzone podczas montażu detale. Ze łzami w oczach przez dwa miechy za darmo, czy to po godzinach czy też przez cały dzień lepić i lepić aby wywiązać się z zobowiązania.

Moim zdaniem najpierw trzeba wyłożyć kasę swoją na projekt, pokazać co się ma i ile to będzie kosztować. Klienci na dobry produkt się znajdą i za 60 zł i za 80 zł, to jest jak każdy biznes ryzyk fizyk albo się uda albo nie. A tak to uwiązuje się sznur do kruchej szyi za 1900zł.

Poza tym jak się nie ma siana to dzwoni się do bociana.

Ogólnie strona o wspieraniu jest fajna, jeżeli miało by się gotowy produkt pokazało a zabrakło kasy na dalszą produkcję. Wydaje mi się że wtedy to by miało jakiś sens i o wiele większy pozytywny odzew. Potencjalny klient widząc co może nabyć byłby bardziej skłonny niż na obietnice i wieczne poprawianie projektu.

Źle interpretujesz, przeciez kolega Aron wyzej juz tłumaczył ze tu nie chodzi o kupno żuka a zasponsorowanie projektu!! To dwie rózne rzeczy ;) Czy nie marzysz o tym aby Twoje nazwisko widniało na opakowaniu jakiejś tandety jako sponsor projektu? ;) Kolego @dmvip robisz konkretne modele ale to wszystko pryszcz przy żuczku, wpłać te 60zł a Twoje nazwisko ukaże sie na okładkach i bedzie coś znaczyło ;) :D
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#51
Nie ma co gdybać , projekt jest niestety słaby a kolega nie ma pojęcia o skali 1/87 co można co nie , co jest opłacalne , co nie , co widać a co nie co jest standardem w tej skali a co extra , trzymam kciuki niech próbuje, ale nie na tym etapie .
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#52
Ano chyba że źle zrozumiałem :). Nazwisko na pudełku to już coś postawie sobie do gablotki zamiast żuczka ;).
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#54
Ano chyba że źle zrozumiałem :). Nazwisko na pudełku to już coś postawie sobie do gablotki zamiast żuczka ;).
Przyjdą znajomi, baa nawet rodzina, wiesz ile zyskasz w ich oczach pokazujac im model i opakowanie ze swoim nazwiskiem?? Od biedy można na to jakies laski wyrwac :D żona mnie wkurza więc może to być mysl :D
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#55
Aaaa zapomniałem w moim poście zapytać ile owe pudełeczka będą kosztować ;), 30 pudełek każde z innym nazwiskiem 30 projektów czy nazwiska będą naklejane na pudełka, a może dopisywane długopisem :rolleyes:.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#56
Aaaa zapomniałem w moim poście zapytać ile owe pudełeczka będą kosztować ;), 30 pudełek każde z innym nazwiskiem 30 projektów czy nazwiska będą naklejane na pudełka, a może dopisywane długopisem :rolleyes:.
Nie, no... Za całe 60 pelelenów to musi być minimum wydruk z atramentówki. :LOL::LOL::LOL:
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#57
No to będzie opakowanie z bloku technicznego :), grubsze drukarka nie wciągnie, tylko wytrzymałość wątpliwa :( a już się cieszyłem :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#60
I zas kupujecie, a tu chodzi o wsparcie projektu a nie kupowanie :D
Nie masz racji. Przecież tu chodzi o to, że @dmvip mnie wesprze przy pomocy 60 pelelenów, a ja mu za to wsparcie wydrukuję na atramentówce pudełko z jego nazwiskiem, no i jeszcze prysnę mu lakierem, żeby wydruk się nie rozmazał. :D:D:D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 312

Podobne wątki