• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Żuk

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#4
Cytat ze strony z linku pow.
"sam model będzie miał trochę ponad 7 cm długości"
Zakładając długość żuka w oryginale 4400mm
model powinien mieć około 50,57mm
No to wychodzi skala mniej więcej 1:63 i jakoś nie pasuje do skali H0. ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#5
Zadałem temu człowiekowi pytanie na facebooku i odpowiedział mi cyt. "Pomyliłem się w opisie. Ponieważ wymiar 7 cm, to wymiary rozłożonego modelu, kiedy części są odsunięte od pierwotnej lokalizacji. Np tylna plandeka leży z tyłu samochodu, koła z boku itp.
Robiąc opis, prawie dwa tygodnie temu, po prostu używałem danych z programu po przeskalowaniu modelu samochodu. Pierwotny model był "rysowany" na podkładzie z rzeczywistymi wymiarami i dopiero potem przeskalowywany. Długość modelu będzie około 5 cm.
"
Może to będzie opcja do zrobienia większej ilości przez tego człowieka i późniejszej sprzedaży?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#6
Jak widać na stronie projekt został zamknięty z powodu niezebrania funduszy. Ja również planuję Żuka, kończę teraz wzory do odlewów i w październiku powinny być modele. Wkrótce pokażę go w moim wątku samochodowym. Na razie będą dwie wersje - zamknięty furgon i skrzyniowy.