• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Żuk

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam.Mam prośbę dotyczącą modelu Żuka w skali 1:87 firmy RA Dosly.Ponieważ krążą opinie że ten model jest mocno przeskalowany może mógłby ktoś,kto posiada taki model,zamieścić zdjęcie porównujące go z innym dostawczakiem w skali 1:87 lub najlepiej Żukiem firmy Tololoko.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#12
Pomimo przeskalowania, uważam iż warto go mieć w swojej kolekcji / sam posiadam dwa /, wybór należy jednak do Ciebie;).
Też jestem tego zdania, chocby z takiego wzgledu że nie ma kilku producentów tych żuków żeby można wybierać, minimalnie przeskalowany ale nie rzuca się to tak w oczy, ja też posiadam je w swojej kolekcji i też uważam że warto je mieć. Druga sprawa to rożnica cen ra dosly i tolka.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#16
Z modelami z żywicy wiąże się jeszcze jeden problem, wiele silikonów z których robi się formy ma taką właściwość, że z czasem forma zaczyna się rozrastać i odlewy wychodzą większe. Na długości 2 cm po 3-4 miesiącach forma może zmienić wymiar nawet o 2 mm. Od czasu kiedy zauważyłem to zjawisko staram się odlać jaknajszybciej maksymalną ilość odlewów czyli ok. 30 sztuk, aby forma nie zdążyła się odkształcić. Wielu małych wytwórców eksploatuje formy dłuższy czas aby wycisnąć maks. odlewów i ostatnie modele mogą się znacznie różnić wymiarem od tych pierwszych. Też żuki od RA mogą więc być mniejsze i większe, w niektórych egzemplarzach widać że forma była już znacznie zużyta.
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#17
1:87 to nie moja bajka ale patrząc na fotkę kolegi M&M to żuki wyglądają pokracznie, bardziej by mnie męczyły w kolekcji niż cieszyły moje oko. Tu nie tylko wymiar jest zły ale bryła jest zchrzaniona, przód daleki jest od prawdziwego żuka. Model z loko to zupełnie inna bajka. Fajnie wykonanym modelikiem żuka był Ruchu z lat 70-tych tylko skala 1:72

IMG_6458.JPG
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#18
Jak się nie ma co się chce :(to się chwali co się ma. :)Tolo to już historia, a od RA są dostępne I to jest na plus. Pozostaje jeszcze @piotr66 .
Co do ostatniej fotki tych niby dobrych i fajnie wykonanych modeli żuka to mam sporo wątpliwości i chyba mając wybór wybrałbym jednak te od RA.;)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#20
Z tego co pamiętam modele Ruchu miały raczej niezłe proporcje, np autobusy. Żuków nie pamiętam ale te które pokazałeś nie grzeszą urodą, szczególnie okolice szyb przednich wyjątkowo nieudane, a montaż... jak widać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 4
Pojazdy ciężarowe i autobusy 0

Podobne wątki