1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

ŻUK - niebanalnie, w tekturze, skala 1:25 (opcjonalnie RC)

Dyskusja w 'W robocie' rozpoczęta przez użytkownika daromaro, 11 Października 2017.

1. daromaro

daromaro Aktywny użytkownik

W sumie to zainspirowal mnie temat Zvolacka: "Drezyna ŻUK" do umieszczenia mojej skromnej pracy w tekturze. Tak gdzies latem, lekko sie nudzac przegladalem filmiki na YT dotyczace prac Indyjsko-Pakistanskich tworcow w tekturze 3 warstwowej (cardboard). Ich prace zainspirowaly mnie do stworzenia zuka rolniczego A07 w skali okolo 1/25 (plus/minus). Pisze okolo bo tak naprawde wyznacznkiem od ktorego wyszedlem byla nakretka wody mineralnej "Zywiec zdroj" (niestey wsklepach pojawily sie juz jakis czas temu nowe nakretki i te sa zdecydowanie nie pasuja a ja mam jeszcze kilkanascie sztuk w zapasie starych). Ponizej kilka zdjec wersji VAN. Model jest wycinany w tekturze falistej o grubosci 3mm przy pomocy lasera. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia. W jakis tam odleglych planach jest wersja RC...

Załączniki:

• zuk_01b.JPG
      zuk_01b.JPG
      Wielkość pliku:
      136,6 KB
      Wyświetlenia:
      109
    • zuk_01b.JPG
      zuk_01b.JPG
      Wielkość pliku:
      136,6 KB
      Wyświetlenia:
      107
    • zuk_02.JPG
      zuk_02.JPG
      Wielkość pliku:
      160 KB
      Wyświetlenia:
      110
    • Super! Super! x 2
    Ostatnio edytowane: 11 Października 2017

2. wojtek_

wojtek_ Użytkownik

ładne, ale nie rozumiem...

• Doceniam Doceniam x 1
  3. M&M

M&M Znany użytkownik

I co, żeby to cudo wyciąć trzeba było laser zatrudnić?

4. daromaro

W sumie czemu nie? Jak sie ma narzedzie pod reka to dlaczego z niego nie korzystac :)

5. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Przepraszam ale to Żuka nawet nie przypomina, druga sprawa jakby to zrobiło dziecko z podstawówki to szacun a tak....

• Popieram Popieram x 1
  6. daromaro

Przypomina, przypomina - tylko jest w formie dosc uprosczonej. To mial byc model dla malych modelarzy a nie ządnych nitow w skali 1:700 starych wyjadaczy :).

Jeden z pierwszych 'szkicow':

Załączniki:

7. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Jak tobie przypomina to ok , baw się dobrze.

8. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Niestety, jak na Żuka to jest bardzo, ale to bardzo uproszczony projekt. Taki do sklejenia czy też złożenia dla kilkulatków. Ja nie nazwałbym go Żukiem... :(

• Popieram Popieram x 1
  9. daromaro

Ale tu wszyscy powazni sa. Zastanawiam sie jak inspirujecie wlasne dzieci?

• Popieram Popieram x 1
  10. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Jakbyś napisał, że to projekt do składania dla kilkuletnich dzieci to byłoby wszystko OK, a skoro tego nie napisałeś, to wszyscy patrzą jak na dojrzałego modelarza... ;)

• Popieram Popieram x 2
  11. Kempol

Kempol Znany użytkownik Donator forum GGM

Nie przejmuj się, mi trochę przypomina Lublina ;):D

12. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Kiedy zobaczyłem temat, to w tej skali spodziewałem się bardziej działającego silnika spalinowego:). Trzeba przyznać że kolega potrafi zaskoczyć.
    Jak by tu ładnie skomentować..... ?
    Najładniejszy Żuk z surowców wtórnych jakiego w życiu widziałem.;)

Gdyby tak nadrukować na tekturę zdjęcie Żuka, to rzeczywiście dzieciaki by miały frajdę.

• Doceniam Doceniam x 1
  13. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

Ludzie, dajcie szansę. Każda robota ma swój początek i nie zawsze od razu widać efekt końcowy.
    Napiszę szczerze - mnie się ten pomysł i wykonanie naprawdę podoba. W dobie hiperrealizmu, którego sam jestem ofiarą, daje jakiś oddech i właśnie luz:cool:

Może dlatego, że pamiętam czasy gdy z braku na rynku fajnych zabawek lepiłem z plasteliny modele okrętów, a z kartonu sklejałem samoloty własnej konstrukcji.
    Kolejka PIKO była wtedy zarezerwowana dla mojego Ojca i starszych braci ciotecznych (mnie wolno było patrzeć z bezpiecznej odległości). Dlatego z papieru, sreberek od cukierków, drucików szpulek i innych "przydasiów" zrobiłem sobie kolejkę we własnym zakresie. Mój Młody ma do dzisiaj w szafie schowany zamek dla żołnierzyków zrobiony w podstawówce z pudełka po butach. To jego skarb, część tożsamości.

Prawdę mówiąc ciekaw jestem co będzie dalej. Projekt jest intrygujący (zwłaszcza część RC).
    Kolego @daromaro trzymam kciuki(y) i czekam na ciąg dalszy:kawa:

Ostatnio edytowane: 13 Października 2017
  14. slawek77

slawek77 Znany użytkownik GGM

W tych czasach dziecka nie trzeba inspirować ich inspiruje elektronika w postaci telefon, komputer.
    To nie te czasy na zabawki drewniane ;)

A to inspiracja dla modelarzy ;)

15. daromaro

No wlasnie dlatego trzeba im pokazywac, ze komputer nie sluzy tylko do przegladania FB, Ista i tym podobnych. Ze mozna na nim zrobic cos fajnego, realnego...

16. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Dla dziecka w pierwszych klasach podstawówki czy w "zerówce" jako lekcja ZPT czy jak to szło, choćby nawet plastyka to może 4 albo 5 by dostał za wkład własny. Nazwa "żuk" jest tu troche przesadzona ale podziwiam za chęci i czas temu poświęcony.

17. womo

womo Użytkownik

To nie Żuk to Prosiak ( volvo C 202), zmień nazwę i będzie jak znalazł :LOL:.
    31afa0440634b741a80d8dbe1739c1ca--volvo-c-landrover.jpg

Dzieciaki na pewno będą miały zabawę

Zdjęcie z neta

• Doceniam Doceniam x 1
  18. daromaro

Jak juz jestesmy przy Volvo - to ja osobiscie lubie C303 :)
    W sumie mam rysunki to jak znajde troche czasu bedzie C303 w tekturze falistej.

19. daromaro

Brakujaca fotka wersji VAN. Nie zauwazylem, ze weszly dwa takie same zdjecia

Załączniki:

• zuk_01a.JPG
      zuk_01a.JPG
      Wielkość pliku:
      135,5 KB
      Wyświetlenia:
      32

Udostępnij