• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Żelazna Droga - STALKERS

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#6
Paweł R napisał(a):
To Modelarstwo,...
Tak, wykonanie naprawdę świetne.

Co prawda jak dla mnie scenka jest zbyt krwawa (choć widziałem już o 800% krwawszą dioramę) ale z ciekawości zapytam co też się stało temu wychudzonemu panu ? Chyba jakaś chemia mu zaszkodziła jak się domyślam. I gdzie jest osobnik, który wyszedł z otwartej studzienki kanalizacyjnej tryskając krwią ? A może do niej właśnie wszedł ? To tak w temacie kompozycji.

No i musi być jednak jakieś ale, więc ten drut kolczasty ma jakby przeskalowane te druciki co to chętnych do pokonania płotu mają za zadanie poranić. Patrząc jednak na markę pojazdu to za naszą wschodnią granicą akcja ta się rozgrywa a tam być może drut tak właśnie wyglądał. Jak to napisał Kapusciński w Imperium, cały ZSRR ogrodzony był drutem kolczastym, a drut ten ciągle rdzewiał i wymagał wymiany. Duża część gospodarki radzieckiej zajmowała się więc produkcją takiego drutu. Kiedyś to pewnie było :cenzura:

No i na koniec pytania:

1. Z jakiej firmy jest ten model ciężarówki ?
2. O figurki pytał już Misiek więc się nie będę powtarzał
3. Z jakiej firmy jest model torów ?
4. Z jakiej fir... a może to wszystko od podstaw jest zbudowane ?

Jakieś info o tym jakie modele/zestawy zostały wykorzystane do budowy dioramy by się więc przydały.
 
OP
OP
M
Reakcje
113 0 0
#8
1. Z jakiej firmy jest ten model ciężarówki ?
2. O figurki pytał już Misiek więc się nie będę powtarzał
3. Z jakiej firmy jest model torów ?
4. Z jakiej fir... a może to wszystko od podstaw jest zbudowane ?
Witam
1. Gaz66 Scalemodel C783501 - zabytek z Rosji - kupiony w UK za 3 funty - (prawdopodobnie później to pakował Eastern Express)
2. Figurki Aliexpress (bardzo dobra kopia Evolution Miniatures)
3. Torowisko bodajże Sabre - wyciągnięte z któryś wagonów.
4 Drut skręcany samodzielnie jakieś 230 cm.
5. Cała reszta to od podstaw
Pozdrawiam
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#9
Rafał M napisał(a):
STALKER i już tutaj powinno być wszystko jasne co, gdzie i kiedy
Domyślałem się że to pewnie scena z jakiejś gry komputerowej a może z filmu (katastroficznych jak mniemam) ale od kilku albo i więcej już lat nie oglądam prawie wcale TV, w gry nie gram bo po 20 sekundach z reguły ginąłem i napis game over mi się na ekranie pojawiał i nudne mi się to wydawało więc chyba nie jestem zorientowany w temacie:)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.064 140 0
#10
Hehe, chłopie.. Stalker w wydaniu grywalnym jest na podstawie radzieckiej (i światowej też) fantastyki.

-> "Piknik na skraju drogi", braci Strugackich.

Wstyd!

A i jeszcze film taki był. W 1979 roku
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#11
Misiek napisał(a):
Poklęczę więc sobie przez 6 minut i 66 sekund jeszcze dziś przed północą na woreczkach z grochem a jutro zacznę poszukiwania w moich szafach książki tychże autorów pod tytułem "Trudno być bogiem", którą to zakupiłem kiedyś podczas urlopu w księgarni w Gdańsku, ale jako że tytuł na okładce zakupionej książki brzmiał "Трудно быть богом" czytanie nie szło mi gładko. Na szczęście jakiś czas temu kupiłem kilkanaście rosyjskojęzycznych magazynów modelarskich w których przeczytałem nie tylko obrazki więc teraz powinno być łatwiej. Trudniej jednak będzie mi odnaleźć tę książkę niż przeczytać ale będę się starał.:)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#12
Północ minęła, woreczków z grochem w kuchni nie znalazłem tylko jakies trendy lancze - klęczenie na których sprawiałoby raczej przyjemne doznania niż karzący ból - więc w ramach pokuty poszukałem w Wikipedii informacji, które pewnie nie zawsze są w 100% rzetelne ale przecież do biblioteki o tej porze wybrierać się nie ma po co.

Misiek napisał(a):
A i jeszcze film taki był. W 1979 roku
Taki cytat obrazkowy z Wikipedii

stalker.jpg


Ale o modelach miało chyba być w tym wątku a nie o książkach, filmach i grach komputerowych.

Więc pytanie o wszelkie napisy na beczkach zadam, czy to jakieś kalkomanie "aftermarketowe" czy też malowane z ręki a może to kalki własnej produkcji ?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M
Reakcje
113 0 0
#14
Północ minęła, woreczków z grochem w kuchni nie znalazłem tylko jakies trendy lancze - klęczenie na których sprawiałoby raczej przyjemne doznania niż karzący ból - więc w ramach pokuty poszukałem w Wikipedii informacji, które pewnie nie zawsze są w 100% rzetelne ale przecież do biblioteki o tej porze wybrierać się nie ma po co.



Taki cytat obrazkowy z Wikipedii

Zobacz załącznik 775472

Ale o modelach miało chyba być w tym wątku a nie o książkach, filmach i grach komputerowych.

Więc pytanie o wszelkie napisy na beczkach zadam, czy to jakieś kalkomanie "aftermarketowe" czy też malowane z ręki a może to kalki własnej produkcji ?
Witam
Kalki na beczki to Mathomodels (Warning Signs & Labels) i eureka (z zestawu beczek na chemikalia).
Co do książek i gier to seria STALKER ma sporo fanowskich opowieści i to bardzo klimatycznych i krwawych np Fabryczna Zona, świetna seria "Ślepy" itp. (cytat z książki Łańcuch Pokarmowy - szczególnie mnie rozbawił :
"Daltonista–gaduła, pijak–dezerter i snajper–krótkowidz. Idealna drużyna do zadań specjalnych".
Pozdrawiam