• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Źródło zaopatrzenia w cienki drut stalowy fi=0,1-0,3 mm i in.

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Koledzy, podpowiedzcie proszę, gdzie jest w naszym kraju-raju jakiś depot, gdzie można bez trudu kupić drut stalowy (sztywny) o śr. 0,1, 0,2, 0,3 mm oraz innych, np. 0,4, 0,5 mm, ale odcinki najwyżej po 1-2 m, a nie od razu pół tony? Szukałem na alle, ale nie znalazłem takiego "kompleksowego" i "detalicznego" depotu.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
#3
Takie druty można nabyć w kwiaciarniach ,są dosyć miękkie ,ale w kolorze zielonym ,używają tego do robienia bukietów.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#4
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#7
Panowie, dzięki za odpowiedzi. Struny do gitary są chyba najlepszym materiałem. Tak, znam sklep www.sklep.modelarnia.pl, ale grubości, jakie oferują, są za duże (to cięgna do modeli RC). Druty kwiaciarskie również są za grube (i za miękkie). Zależy mi na tych najcieńszych drutach, które są sztywne i nie łamliwe przy wyginaniu. A gdzie Wy się zaopatrujecie w tak cienkie druty? Ze szczotek drucianych dostępnych w sklepach budowlanych, bo tylko takie źródło pozostaje?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#10
... Ze szczotek drucianych dostępnych w sklepach budowlanych, bo tylko takie źródło pozostaje?
Od prawie 9 lat korzystam z tego co daje się wycisnąć ze szczotek drucianych i nie narzekam, ale to zależy do czego i jak duże kawałki mają być.
Do poręczy przy konwersjach sprawdza się dobrze (fi 0,3 mm), przy elementach armatury też, ale ma pewne ograniczenia, gdyż raz wygięty maszynowo drut w miejscu gięcia lubi się łamać, choć nie zawsze.
Polecam też struny jak już wyżej wspomniano.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Drut 0,3 mm stalowy i mosiężny w kawałkach 1m w Wawie w skladnicy modelarskiej na bitwy warszawskiej. Do tego różne kształtowniki drewniane i metalowe oraz pręty stalowe i węglowe.