• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Škoda BOBR by M.Sz

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#1
Witam wszystkich serdecznie. Dawno nic nie kleciłem ,a że mamy piękne deszczowe wieczory postanowiłem sobie zbudować śmieciarke na bazie Škody . Ktoś z was powie czubek przecież takie Permot sprzedaje ... No nie .. Bóbr jest dostępny tylko w 1:43.
IMAG0411.jpg
IMAG0413.jpg
IMAG0414.jpg
IMAG0415.jpg
IMAG0416.jpg
IMAG0417.jpg
Buda jest jeszcze bez wręg usztywniających i pofalowana od gięcia na gorąco.
Reszta będzie wykonywana jutro - pozdrawiam.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#2
Pomysł na zabudowę fajny, początki wykonania też, z tym że dla mnie długość ramy jest zdecydowanie za krótka jak na śmieciarkę. Wersja skrzyniowa duzo bardziej by się do tego nadawała. Albo po prostu rozetnij tą ramę i ją przedłuż.
 
OP
OP
M

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#3
Zgadzam sie z kolegą, autko jest za krótkie o 5 mm.Sama buda śmieciarki będzie jeszcze dłuższa,a tym czasem zbiornik z powietrzem przeniosłem na swoje miejsce i zamontowałem koło zapasowe. Buda dostała wręgi.
IMAG0418.jpg
IMAG0419.jpg
IMAG0420.jpg
 
OP
OP
M

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#6
Mam rację , jest też śmieciarka taka jak Twoja ale różni się "paką" od Bobra ,którego ja tworze. Zobaczy kolegą na zdjęciu w lewym dolnym rogu jest taka jak Permotu , a na innych taka jak moja.
IMAG0415.jpg
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#7
Dobra, żeby uporządkować dyskurs: były dwie generacje śmieciarki BOBR, starsza z oblachowaniem do samego dołu i młodsza "ucięta" powyżej tylnych błotników. Ta starsza przystosowana była tylko do małych, okrągłych pojemników na śmieci. Obie robił Permot w H0, z tym że model starszej jest b. trudny do dostania.
Model kolegi Marcina, z całym szacunkiem, ale ma zaburzone proporcje, po prostu jest za krótki. Zostało użyte krótkie podwozie od wywrotki i stąd problem. Na pewno warto poprawić tył żeby był bardziej wiarygodny (sugerowałbym tak jak na pierwszym zdjęciu zrobić z uniesionym kubłem, one często tak jeździły po mieście).

pobrany plik.jpg
10.jpg
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#8
Dobra, żeby uporządkować dyskurs: były dwie generacje śmieciarki BOBR, starsza z oblachowaniem do samego dołu i młodsza "ucięta" powyżej tylnych błotników. Ta starsza przystosowana była tylko do małych, okrągłych pojemników na śmieci. Obie robił Permot w H0, z tym że model starszej jest b. trudny do dostania.
Model kolegi Marcina, z całym szacunkiem, ale ma zaburzone proporcje, po prostu jest za krótki. Zostało użyte krótkie podwozie od wywrotki i stąd problem. Na pewno warto poprawić tył żeby był bardziej wiarygodny (sugerowałbym tak jak na pierwszym zdjęciu zrobić z uniesionym kubłem, one często tak jeździły po mieście).

Zobacz załącznik 489773 Zobacz załącznik 489774
Masz może zdjęcie tego drugiego modelu nigdy nie widziałem. Czy model miał starszy typ kabiny?

Jedyne co znalazłem to model ale to chyba nie oryginał

http://www.ddr-modellbau.de/skoda---liaz.html

Ogólnie ta śmieciarka z permotu to piękny modelik.
 
Ostatnio edytowane:

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#10
Tego Permota widziałem z raz czy dwa na allegro (stara zabudowa ze starą kabiną), nie kupiłem jak był i teraz jestem zły, tak zły że aż rozważałem sporządzenie zabudowy z polistyrenu podobnie jak gospodarz tego wątku. Że MM Brno wypuściło tę śmieciarkę, to dobra wiadomość. Będę musiał się z nią zmierzyć, choć sklejanki MM uczą człowieka pokory.

Przy okazji, orientujecie się może Koledzy czy ktoś produkuje felgi triplexy albo całe koła pasujące do Permotowskiej Skody?
 
Ostatnio edytowane:

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#12
Z tego co widzę, to Hauler proponuje dla Skody koła z pełną felgą stosowane nieco później przez Liaza. Klasycznych trilexów nie dostrzegłem :(
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#13
Brawo. Trzymam kciuki za projekt. Może jeszcze nie jest za późno żeby przedłużyć ramę i poprawić te propozycje. Mi też się zdarzało coś uprościć a później im bardziej zaawansowany był model, tym bardziej mnie to wkurzało. Kończyło się na zmywaniu farby i robieniu prawie wszystkiego od początku.

Tego Permota widziałem z raz czy dwa na allegro (stara zabudowa ze starą kabiną), nie kupiłem jak był i teraz jestem zły, tak zły że aż rozważałem sporządzenie zabudowy z polistyrenu podobnie jak gospodarz tego wątku. Że MM Brno wypuściło tę śmieciarkę, to dobra wiadomość. Będę musiał się z nią zmierzyć, choć sklejanki MM uczą człowieka pokory.

Przy okazji, orientujecie się może Koledzy czy ktoś produkuje felgi triplexy albo całe koła pasujące do Permotowskiej Skody?
Też szukałem trilexów i znalazłem na http://www.vlacky.biz/railex/eshop/1-1-Stavebnice/0/5/2327-Skoda-706-resinova-sada-kola-TRILEX-1-87

Jeszcze ich nie kupowałem, ale wyglądają dobrze.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#14
Fajne. Wyglądają lepiej niż te od Haulera. I cena - całe 1 euro! Może skrzykniemy się w grupę i zamówimy większą partię? Myślę że nie tylko ja mam kilka tych skodzinek od Permota i chciałbym je ulepszyć ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#16
Jak będziecie kupowali te Trilexy, to ja z chęcią dołączę się i kupię 15 kompletów.
A jak będziecie kupować także ogórka czerwonego to ja także na jedną sztukę się piszę.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#18
Mogę to ogarnąć. Jutro zorientuję się jak u nich wygląda wysyłka do Polski i dam ogłoszenie w dziale Handel.
Aha, żebyście się nie zdziwili z tym Ogórkiem. To jest zdjęcie a nie model.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#19
Mam rację , jest też śmieciarka taka jak Twoja ale różni się "paką" od Bobra ,którego ja tworze. Zobaczy kolegą na zdjęciu w lewym dolnym rogu jest taka jak Permotu , a na innych taka jak moja.
Pojawiła się właśnie na "alledrogo" taka śmieciarka z Permotu, jaką kolega zaczął robić, ale cena jest powalająca. http://allegro.pl/h0-skoda-s-706-smieciarka-1-87-i6921757583.html
No ale to żywica i do sklejenia. Niestety Czesi takie mają ceny...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 11
W robocie 5

Podobne wątki