• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Średzki Dzień Pary oraz nocny pociąg do Zaniemyśla

mk1756

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#1
W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem, powstała inicjatywa zorganizowania Średzkiego Dnia Pary 5 czerwca 2010r. , w którym tak jak przed laty Średzka Kolej Dojazdowa prowadziłaby rozkładowy ruch pasażerski wzorując się na jednym z ostatnich rozkladów jazdy z 1999 roku. Przedsięwzięcie zakłada uruchomienie trzech par pociągów relacji Środa Wlkp. Miasto – Zaniemyśl (oraz dodatkowego nocnego). Byłoby to również nawiązanie do kilkuletniej tradycji organizowania specjalnych pociągów dla miłośników kolei wąskotorowych.

Impreza dzienna, podczas której zostaną uruchomione 3 pary pociągów osobowych jest ogólnodostępna (prawdopodobne w ceny biletów wg taryfy niedzielnej, szczegóły wkrótce na oficjalnej stronie powiatu)

Nocna część będzie jednak na dotychczasowej zasadzie dla poprzednich pociągów specjalnych (całkowita rezerwacja miejsc z wcześniejszą przedpłatą). Tym razem organizatorem są członkowie Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej.
Do 20 maja przyjmujemy zgłoszenia chęci uczestnictwa w imprezie pod numerem 607 967 143 lub e-mail sredzkakd@gmail.com. Wpłaty będzie można dokonywać w maju. Koszt uczestnictwa to 50 zł. Impreza zostanie potwierdzona, gdy zgłosi się dostateczna liczba chętnych.

Informacje dodatkowe:
-wyjazd ze Środy Wlkp o godzinie 21:18, powrót 5:11 (pociąg nocny)
-wszystkie pociągi są skomunikowane z pociągami spółki PR
-skład dzienny Px48-1756 + Fxh + wagony 1Aw oraz 3Aw
nocny Px48-1756 + Fxh + 2 x 1Aw + platforma Pddxh
-pociągi będą odprawiane według pekapowskich procedur
-parowóz będzie odwrócony tendrem do Zaniemyśla
-podczas przejazdu nocnego zaplanowane są liczne fotostopy oraz ognisko w Śnieciskach (prowiant własny), lekcja historii o średzkiej kolejce, istnieje możliwość wynajęcia podnośnika koszowego oraz zorganizowania specjalnego oświetlenia na części fotostopów.


ROZKŁAD

Pozdrawiam i zapraszam Marcin Kriger
 

TKi3-120

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witam:
Ja mogę od zaraz zgłosić chęć uczestnictwa. Oprócz mnie będzie jeszcze 3-5 osób. I co do rezerwacji, to do kiedy trzeba będzie wpłacić pieniądze?
Pozdrawiam, Karol.
 
OP
OP
mk1756

mk1756

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#3
Proszę zgłosić się poprzez e-mail na adres sredzkakd@gmail.com
Pieniądze zacznę zbierać wtedy, gdy zgłosi się wymagana liczba chętnych.
Prosiłbym także o zgłaszanie się osób, które są pewne swojego przyjazdu. Oczywiście jeśli ktoś nie może się w tej chwili określić to będzie mógł się zgłosić później, ale w tej chwili najważniejsze jest uzbieranie listy pewnych uczestników, dzięki czemu będę wiedział na czym stoję.

Pozdrawiam!
 

TKi3-120

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam:
Co do imprezy w dzień, to mam pewność, że będę wraz z bratem i grupą znajomych, których staram się nakłonić do wyjazdu. A co do nocnej imprezy to bardzo bym chciał, ale nie mam jeszcze stuprocentowej pewności, jak to będzie wyglądało u mnie z czasem. W każdym razie do końca marca powinno się wszystko wyjaśnić.
 
OP
OP
mk1756

mk1756

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#5
Dziękuję za tak duże zainteresowanie udziałem w nocnym pociągu podczas Średzkiego Dnia Pary 5.06.2010r. Niniejszym potwierdzam, że zgłosiła się dostateczna liczba osób zainteresowanych, aby uruchomić pociąg.

Składka wynosi 50zł od osoby w przypadku wpłacenia pieniędzy do 20 maja, później składka wyniesie 70 zł. Składka podlega zwrotowi wyłącznie w przypadku odwołania imprezy.

Numer konta został przesłany osobom, które zgłosiły chęć udziału w imprezie!


Przypominam także, że imprezę dzienną organizuje Powiat Średzki i nie mogę zagwarantować, że nic się w ogłoszonym planie nie zmieni.
Wyżywienie każdy uczestnik zapewnia sobie sam we własnym zakresie. Zapewniam ognisko na trasie i metalowe widły do kiełbasek.


Podczas niektórych fotostopów będzie wykorzystywane sztuczne światło przy wykorzystaniu agregatu prądotwórczego.
Skład pociągu zostanie zestawiony z parowozu Px48-1756, brankardu oraz przynajmniej 2 wagonów typu 1Aw (w nocy wagony będą ogrzewane).

W razie wątpliwości chętnie odpowiem na każde pytanie!

Z poważaniem Marcin Kriger
Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej
tel. 607 967 143
e-mail sredzkakd@gmail.com
 

Podobne wątki