• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Śląskie klimaty

Oktawian

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
dorzucę jeszcze gagarina w Chorzowie Starym z chłodniami kominowymi Elektrowni Chorzów w tle... zdjęcie zrobione z wiaduktu, który obecnie nie istnieje (remont)
ST44 Chorzow Stary 1988.jpg.JPG
 

Oktawian

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
to i ja dodam jeszcze coś z "Jowisza" - powrót "Śląska" TKp ze zwałowiska w Żychcicach. Zupełnie inny świat nieco ponad 20 lat temu...
TKp-2261 KWK Jowisz.1992 (2).JPG
 

spptkw2

Znany użytkownik
Reakcje
46 3 0
Co to znaczy "hajc" w dialekcie śląskim?
Tak nazywali pracownicy i nie tylko parowozownię w Czechowicach Dziedzicach. Wiele razy spotkałem się z tym określeniem, pochodzi chyba z niemieckiego heizen (palić,palenie)...Określiłbym to jako dialekt miejscowy, bo w żadnej innej parowozowni na Śląsku z takim określeniem się nie spotkałem...
[DOUBLEPOST=1432155367][/DOUBLEPOST]
A ma kolega zdjęcia urządzenia ponad lokomotywą służące do nawęglania parowów
Ktoś już podał ciekawe zdjęcia urządzeń nawęglających w Cz-Dz na forum w wątku Hoarta...poszukaj
 

Oktawian

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
oczywiście że mieli.. produkcji LEW Henningsdorf w NRD, ja się niestety już nie załapałem.. jedna taka słabszego typu stoi teraz w MK w Sochaczewie. Te większe silniejsze wszystkie zezłomowano około 1992 roku

100_3330.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
Ale ta sieć trakcyjna ma dziwny układ przewodów, wydaje mi się, że jest już zdekompletowana, czy w tym czasie stosowano tam jeszcze trakcję elektryczną?
 

Podobne wątki