• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ścinawka Średnia

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#1
Poszukuję zdjęć, planów stacji Ścinawka Średnia.
Może upadłem na głowę, ale mam zamiar zbudować makietę stacji, na podstawie dostępnych danych wyszło mi 16 do 18 modułów stacyjnych.
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#3
Dziękuję za pomoc, z semaforka i z bazakolejowa już mam ściągnięte, tylko niestety brak skali, zacząłem od przeliczania z google maps i starych map turystycznych.
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#5
Znalazłem "Kolej Wałbrzych - Kłodzko" autorstwa Przemysława Dominasa, wydawnictwo Księży Młyn, czy o tą chodzi?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
#8
Sprawdziłem. Jest w tej książce skan planu sytuacyjnego stacji z 1928 roku. Nic Ci więcej nie potrzeba, prócz jeszcze 50 lat życia ;)
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#9
Sprawdziłem. Jest w tej książce skan planu sytuacyjnego stacji z 1928 roku. Nic Ci więcej nie potrzeba, prócz jeszcze 50 lat życia ;)
Mam już książkę, za której polecenie dziękuję oraz Świat Kolei nr 6/2002, gdzie jest trochę dziwaczy, ale zawsze schemat stacji, szukam natomiast prawdziwego planu schematycznego DOKP Wrocław, bo na razie walczę z wymiarami na bazie maps.goole i schematu z artykułu w SK, z którego wynika że stacja od wiaduktu kolejowego na wjeździe od strony Kłodzka do wiaduktu drogowego na wyjeździe do Wałbrzych mieści się między 13,3 km a 14,5 km linii 286, co daje długość 1,2 km, czyli 13,8 m w skali H0, tj 15 modułów stacyjnych Fremo, a zostaje jeszcze kwestia szerokości stacji, wymiarów infrastruktury. Szukam schematu lub mapy z konkretną skalą, aby faktycznie przy takim "szaleństwie" być jak najbardziej w realu.

Odnośnie 50 lat życia może nie będzie tak źle, mam już 20 modułów, z czego w stanie surowym 8, do końca tygodnia wszystkie 20 powinny być gotowe, a w przyszłym tygodniu stanąć na nogi.
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#11
Zobacz załącznik 887133

SIWZ przetargów PLK są skarbnicą darmowych podkładów geodezyjnych :)
Też wcześniej próbowałem od tej strony, ale do tego jeszcze się nie dogrzebałem.
Z przetargu wynika, jeśli na szybko ogarnąłem zakres prac, że na dzień dzisiejszy przebudowują tylko tory i póki co nie zniszczą może pozostałej infrastruktury, także da się więcej utrwalić na zdjęciach, itp.
 
K

KNG

Gość
#12
Miałem nie pisać ale napiszę bo kierownictwo forum olewa moje prośby o usunięcie konta.
Ja oczywiście mam taki schemat.
1651183092605.png

Mogę Ci go oczywiście udostępnić pod warunkiem, że kierownictwo forum usunie moje konto.
Taki mały biznesik lub szantażyk jak kto woli ale inaczej nie jestem w stanie wymóc na kierownictwie wyżej wymienionego usunięcia konta.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#13
Taki mały biznesik lub szantażyk jak kto woli
To raczej mała demonstracja, nie wiem czego: niezadowolenia z forum? Obrażenia się na forum i jego kierownictwo? Jeżeli kolega @ksiezyc_nad_gieesem nie chce się wypowiadać na forum, to przecież nikt go do tego nie zmusza. A formalne usunięcie konta skutkuje wyłącznie tym, że taki użytkownik otrzymuje status "Gość" i nie może się wypowiadać na forum. Wszystkie jego wpisy zostają jak były i są dostępne do przeglądania dla wszystkich. I dla wyjaśnienia: jako moderator nie mam uprawnień do usuwania konta, może to zrobić wyłącznie administrator.
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#14
Koledzy, wątek z dyskusji o prawdziwej stacji przerodził się w relację i dyskusję o budowie makiety, więc zostanie niedługo przeniesiony do działu o modelarstwie kolejowym w wielkości H0.
Miałem nie pisać ale napiszę bo kierownictwo forum olewa moje prośby o usunięcie konta.
Ja oczywiście mam taki schemat.
Zobacz załącznik 892119
Mogę Ci go oczywiście udostępnić pod warunkiem, że kierownictwo forum usunie moje konto.
Taki mały biznesik lub szantażyk jak kto woli ale inaczej nie jestem w stanie wymóc na kierownictwie wyżej wymienionego usunięcia konta.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
Miałem nie pisać ale napiszę bo kierownictwo forum olewa moje prośby o usunięcie konta.
Ja oczywiście mam taki schemat.
Zobacz załącznik 892119
Mogę Ci go oczywiście udostępnić pod warunkiem, że kierownictwo forum usunie moje konto.
Taki mały biznesik lub szantażyk jak kto woli ale inaczej nie jestem w stanie wymóc na kierownictwie wyżej wymienionego usunięcia konta.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
Panie Jarku czy po wyjaśnieniach Andrzeja to jest jednak szansa na udostępnienie schematu?
Mam plan sytuacyjny z 7.08.2019, ale analizując inne dane brakuje na nim już kilku torów które wywiał wiatr historii.
Próbuję też ustalić kiedy dokonano zamiany sygnalizatorów kształtowych na świetlne.
Jeśli to konieczne go jestem gotów ponieść koszty schematów.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#15
K

KNG

Gość
#16
Jako moderator wypadałoby żebyś znał regulamin. Na wszelki wypadek przypomnę:
"1.4.Profil Użytkownika to wszelkie dane jakie Użytkownik podał w trakcie rejestracji. Użytkownik w każdej chwili może usunąć swój profil. Forum umożliwia Użytkownikom zamieszczanie swoich wypowiedzi na tematy zawarte na tym Forum oraz dyskusję na tematy poruszane na Forum"
Powody dla których chcę usunąć "są moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Tak przy okazji.
Na przystanku był niewielki budynek stacyjny, przy którym był mały magazyn. Jednak budynek stał dość daleko od toru i nie sądzę, żeby była tam jakaś rampa.
To źle sądzisz, wystarczyło rzucić okiem w swego czasu publiczne dostępne kwity.
1651777625237.png

wyjaśnienie skrótu:
1651777678233.png

Panie Jarku czy po wyjaśnieniach Andrzeja to jest jednak szansa na udostępnienie schematu?
Andrzej nic nie wyjaśnił a ja sprawę udostępnienia kwitu postawiłem dość, jak mi się wydaje jasno.
Pozwolisz, że powtórzę.
"1.4.Profil Użytkownika to wszelkie dane jakie Użytkownik podał w trakcie rejestracji. Użytkownik w każdej chwili może usunąć swój profil. Forum umożliwia Użytkownikom zamieszczanie swoich wypowiedzi na tematy zawarte na tym Forum oraz dyskusję na tematy poruszane na Forum"
Domniemuję, że ten punkt regulaminu masz "tam, gdzie Pan może Pana majstra w d*** pocałować." i będziesz falandyzował regulamin przy pomocy "2.11.W uzasadnionych sytuacjach Administrator może stosować wyjątki od niniejszego Regulaminu.".

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#17
To źle sądzisz, wystarczyło rzucić okiem w swego czasu publiczne dostępne kwity.
Dziękuję za dodatkowe informacje, uzupełniające moją niewielką wiedzę na temat linii Ostróda - Morąg. Szkoda tylko, że podane zostały w innym wątku, zupełnie niezwiązanym z tą linią i że zostały podane w tak, bardzo delikatnie mówiąc, "mało elegancki" sposób. Nie wiem, co ma znaczyć stwierdzenie "swego czasu publicznie dostępne kwity" - kiedy to było "swego czasu" ani gdzie te "kwity" były dostępne - najwyraźniej nie byłem we właściwym miejscu we właściwym czasie, żeby na te materiały "rzucić okiem". Doceniam wiedzę kolegi @ksiezyc_nad_gieesem, ale jeżeli ma się tą wiedzą dzielić w tak arogancki sposób, to może rzeczywiście lepiej, żeby jego konto zostało usunięte, zgodnie z jego życzeniem.

PS. Profil użytkownika to nie to samo, co konto na forum. Użytkownik, zgodnie z regulaminem, może modyfikować i usuwać swoje dane na profilu, ale nie jest to jednoznaczne z usunięciem konta.
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#18
Jako moderator wypadałoby żebyś znał regulamin. Na wszelki wypadek przypomnę:
"1.4.Profil Użytkownika to wszelkie dane jakie Użytkownik podał w trakcie rejestracji. Użytkownik w każdej chwili może usunąć swój profil. Forum umożliwia Użytkownikom zamieszczanie swoich wypowiedzi na tematy zawarte na tym Forum oraz dyskusję na tematy poruszane na Forum"
Powody dla których chcę usunąć "są moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Tak przy okazji.

To źle sądzisz, wystarczyło rzucić okiem w swego czasu publiczne dostępne kwity.
Zobacz załącznik 893276
wyjaśnienie skrótu:
Zobacz załącznik 893277

Andrzej nic nie wyjaśnił a ja sprawę udostępnienia kwitu postawiłem dość, jak mi się wydaje jasno.

Pozwolisz, że powtórzę.
"1.4.Profil Użytkownika to wszelkie dane jakie Użytkownik podał w trakcie rejestracji. Użytkownik w każdej chwili może usunąć swój profil. Forum umożliwia Użytkownikom zamieszczanie swoich wypowiedzi na tematy zawarte na tym Forum oraz dyskusję na tematy poruszane na Forum"
Domniemuję, że ten punkt regulaminu masz "tam, gdzie Pan może Pana majstra w d*** pocałować." i będziesz falandyzował regulamin przy pomocy "2.11.W uzasadnionych sytuacjach Administrator może stosować wyjątki od niniejszego Regulaminu.".

Bądźcie zdrowi.

Jarek
Panie Jarku, chyba wszystko rozumiem, dziękuję nie skorzystam i nie zamierzam być narzędziem w załatwianiu przez Pana swoich prywatnych animozji wobec innych. Przykro mi, ale nie czuję się na siłach pośrednictwa w sprawach o których nie mam nawet minimalnej wiedzy, ponadto brzydzę się szantażem, a Pana propozycja jest formą szantażu.
Mam prośbę, aby nie wykorzystywał Pan tego wątku do załatwiania swoich prywatnych potyczek.
 
OP
OP
Tomasz Sauer

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#19
Po "wizji lokalnej" stacji w Ścinawce Średniej jestem załamany, całkowity brak szacunku dla przeszłości.
Rozumiem, świat nie stoi w miejscu, tylko dlaczego symbolem postępu ma być młot wyburzeniowy?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
K

KNG

Gość
#20
najwyraźniej nie byłem we właściwym miejscu we właściwym czasie, żeby na te materiały "rzucić okiem"
Doprawdy?
http://forum.modelarstwo.info/threads/biblioteka-kolejowa.38040/#post-881842
ale jeżeli ma się tą wiedzą dzielić w tak arogancki sposób,
Próbowałem dzielić się w sposób "bardziej elegancki" ale jak widać nie skorzystałeś. Najwyraźniej proste żołnierskie słowa lepiej trafiają do Twojej głowy. I nie jest to arogancja tylko irytacja bo się napracowałem jak głupi i wyszło, że zupełnie niepotrzebnie i rzeczywiście jestem głupi.
Więcej pereł przed wieprze ciskać nie będę.
o może rzeczywiście lepiej, żeby jego konto zostało usunięte, zgodnie z jego życzeniem.
O niczym innym nie marzę ale "Kempol locuta,
causa finita" więc mój profil będzie sobie tu tkwił jako truchło.
Mam prośbę, aby nie wykorzystywał Pan tego wątku do załatwiania swoich prywatnych potyczek.
Dobra, już dobra, masz tu ten schemat i nie marudź.
https://www.easypaste.org/file/M0hbNB3T/Sninawka.Srednia.rar?lang=pl
https://uploadfile.pl/pokaz/2201910---opob.html

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

Podobne wątki