• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Łuki

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Zdecydowałem się na rozbiórkę mojej zbudowanej 3 lata temu makiety USA i budowę nowej od podstaw. W pierwszej popełniłem sporo błędów których teraz zamierzam się skuteczniej wystrzegać. Pytanie jednak podstawowe jakiej średnicy łuki zastosować ? Jeżdzić będą głównie amerykańskie diesle ale chciałbym mieć też możliwość przejazdu dłuższych parowozów. W starej makiecie stosowałem głównie łuki R249 teraz myślę o R315, nie chodzi mi o turbo realizm raczej o swobodę w używaniu dłuższych loków której na starej makiecie nie miałem. Czy taki łuk będzie ok?
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#3
Coś zrobię swojego w tym względzie, na pewno. Ale na razie torcik, bo w domu tez chcę jezdzić :)
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#4
BroadwayLimited min łuk = 9.75 cala... ale długie parowozy wyglądają wtedy zabawnie... BigBoy Athrean min 11 cali. Ja używam łuków ze standardu TTrack (282 i 315 mm) i wszystkie parowozy i długie spalinowozy jeżdżą ok.