• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ładunki na wagony

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#83
Efekt ładny tylko trochę za gęsta ta farba, bo na pierwszym wagonie wygląda jak by ktoś zrzucił korzuch z farby jak zgęsnieje w puszce.

Pozdrawiam.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#84
Myślałem o zrobieniu ładunków ze styropianu, z przyklejonym na wierzchu węglem.
Ten sypki węgiel jest fajny bo się dopasuje do każdej węglarki, ale w Sosnowcu był wypadek i dużo zamiatania potem.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#85
ciekma napisał(a):
Nie masz czasem węgla kruszonego?
A nie ma węgla?Sezon grzewczy się zaczął ale chyba jakieś bryłki jakieś się znajdą na składzie opału :D
Szmata,młotek i sitka z kuchni małżonki i już mamy węgiel do węglarek.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#87
ciekma napisał(a):
Myślałem o zrobieniu ładunków ze styropianu ...
Zastosuj styrodur, jest znacznie lepszy od zwykłego styropianiu i nie kruszy się wogóle trakcie użytkowania, a według mnie jest to znaczącym plusem.
Jeśli brakuje wam węgla, to zamiast oryginału zastosujcie posypkę Polaka - ładunek naklejony na styrodur prysnąć czarnym akrylem w sprayu i wyjdzie bardzo dobrze.
Nie masz syroduru, to wpadnij do mnie po kawałek.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#88
Jakby coś chłopaki to ja mam gdzieś całe wiadorko po wikolu węgla od Elvisa ;) To jest chyba węgiel aktywny z tego co pamietam. Od jakiegoś niemca ;)
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#95
Prosiłbym o nie umieszczanie w tym wątku linków do allegro, raz że znikają po pewnym czasie aukcje,
dwa że od tego jest giełda.

Jeśli chodzi o węgiel, to obecnie nie tłukę go żmudnie i przesiewam, tylko pozyskuję ze zużytych filtrów do wody - mam baterię filtrów, które raz na rok są wymieniane - jeden z nich zawiera płukany pokruszony węgiel aktywny, akurat sam raz sort kostka w skali 1:87.
Filtr nawiercam i odkładam na kaloryfer, jak przeschnie to wysypuję.
 

Załączniki

S

Sebastian

Gość
#99
Bipa1966 napisał(a):
...tym razem ze zlomem.Zwroccie uwage na stan technichny wagonu...jaki lakier! I te ...DRZWI !! :D
Wagon i jego ładunek stanowią jedną całość. I następnie razem z zawartością trafił do pieca martenowskiego ;) .
 
Reakcje
0 0 0
dokładnie tez to chciałem napisać.pewnie złomiarz wymyślił: chmm jak sprawny wagon to niech jedzie drzwi znajdzie sie gdzieś w wagonie z złomem i zespawa sie je z wagonem no i jedzie. i do huty leci całość
 

Podobne wątki