• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ładunki na wagony

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Moja propozycja to tektura pokryta właściwym ładunkiem i podklejona "listewką" ze styroduru. Zawsze można podszlifować styrodur w celu dokładnego ustalenia wysokości ładunku w wagonie.
Tekturka wzmocniona na brzegach cyjanoakrylem.
Węgiel trochę za duży jak do skali H0, następnym razem mocniej rozdrobnij.

Do łatwego wyjmowania ładunku z węglarek można użyć małych magnesów.
 

marian

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
6 0 0
Nie chodzi o metalowy ładunek, ale o użycie małych magnesów neodymowych. Taka kosteczka 2x2x2 mm ma całkiem niezłą moc. Pod ładunek na podstawkę wklejasz takie 2 i przykładając metalowy pręcik czy cokolwiek metalowego wyjmujesz ładunek. Może by i jeden magnesik starczył jeśli ładunek ciasno nie jest umieszczony w wagonie. Te magnesy mają różne rozmiary i trzeba by pokombinować w praktyce.
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
możesz także od spodu sciąc podstawę pod kątem około 45 st aby po naciśnięciu drugi koniec się unosił
ładunek nie moze być ciezki - wagony nie mają łożysk i wycierają się mocowania przez co wagon się " zapada" w sobie
--------------|
________/
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Planuję wykonanie ładunków rudy żelaza do wagonów Eams - z tego co mi się udało znaleźć w necie to powinien być to raczej drobny proszek w kolorze ... no właśnie ? Czarnym ? Grafitowym ?
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Tyle co znalazłem, wychodzi na to że barwa jest też zależna od rudy do jakiej się zalicza albo stopnia jej utlenienia?:

Do najważniejszych rud żelaza zalicza się:

- magnetyt (Fe3O4), jest inaczej nazywany żelaziakiem magnetycznym.

Stanowi bogate źródło żelaza, zawiera go niemal 50 do 67 %, ponadto wykazuje właściwości magnetyczne.

- hematyt (Fe2O3), inaczej nazywany żelaziakiem czerwonym, zawiera mniej żelaza, niż magnetyt, ale mimo to jest go wiele: od 30 do 64 %.

- limonit (Fe2O3 ∙ n H2O) znany pod nazwą żelaziak brunatny, stanowi rudę złożoną z uwodnionego tlenku metalu, w zależności od zawartości wody, może zawierać nawet do 40 % żelaza.

- syderyt (FeCO3) należy do rud ubogich w żelazo, zawiera go ok. 25 %.

- piryt (FeS2)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Trochę fotek prawdziwego złomu na wagonach dla inspiracji
Zainspirowałem się zdjęciami od kolegi (za które dziękuję).
Zrobiłem wersję próbną złomu jako ładunek na wagon 9W.
W tym celu wykorzystałem resztki stalowych blaszek oraz rurki do picia.
Blaszek nie polecam wykorzystywać, ze względu na kiepskie dojście podczas malowania (po ich przyklejeniu). Niedomalowane rurki nie rzucają się w oczy.
Wszystko klejone kropelką - wystarczy dosłownie kilka/kilkanaście kropel kleju.
Jak coś odpadnie, podklejamy i tyle.
Podstawą może być cokolwiek - w moim przypadku przeźroczysta folia.

Rurki.jpg Złom 2.jpg Złom 1.jpg Złom 3.jpg Złom 4.jpg Złom 5.jpg
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego, ładunek Ci wyszedł 1 klasa, tylko spróbuj może ten ładunek unieść troszeczkę do góry,tylko tyle, aby brzegi ładunku były na wysokości 3/4 burty. Bo mnie się wydaje że jest troszkę za nisko i wagon wygląda jak niedoładowany.
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
Dorzucę coś od siebie i odgrzebię temat. Ładunek rur stalowych. Baza to ładunek rur od Kotebi. Zestawowych rurek z PCV nie byłem w stanie pomalować od wewnątrz więc zamieniłem je na stalowe.

Masa zadziałała na korzyść bo fabrycznie ta platforma była wybrzuszona do góry a z ładunkiem jest prosta :)
 

Załączniki

Podobne wątki