• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ładunki na wagony

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#63
TKK napisał(a):
aqws9 napisał(a):
Bo nikt nie kupiłby przecież powiedzmy groszku z domieszką miału :)
swiadomie nie ;-) - ale handlarze weglem to rozne walki strzelaja ;-) - ale to juz zupelnie inny temat ;-)
No to co się robi z węglem poza kopalnią to już nie wnikam, chodziło mi raczej o to... że zakłąd przeróbki nie robi takich kantów ;) :idea: no chyba, że dla klientów typu elektrownie, huty :LOL: czasem jakiś skład wraca... bo miał więcej kamienia niż węgla :cool:
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#64
Oczywiście że trzeba dwa sita, jedno takie zwykłe sklepowe, drugie to filtr do herbaty (gęsta siatka metalowa), można też pończochy.

Bardzo dobrze że więcej waży, wagony lepiej jeżdżą.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#65
ja u siebie stosuje węgiel drzewny bo niestety u mnie w bloku jest centralne :)
a drzewne z przeznaczeniem do rysowania można nabyć w papierniczym za jakieś kilka złotych i dalej metodą papieru i stożków bym zrobił :)
A w załącznikach zdjęcia mojego Schwerina z węglem i bez
do rozładowania zamiast szufli używam zręcznego haczyka na pierwszym planie ( w dwóch rogach po przekątnej są dwa druciane ucha które pozwalają na bezinwazyjne wyciągnięcie ładunku
podstawą łądunku jest karton sklejony w prostopadłościan który pasuje do węglary
 

Załączniki

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#66
Rutek : Nie prościej by ci było udać się do jakiegokolwiek składu sprzedającego węgiel i poprosić o jedną bryłkę ?? Podejrzewam że dostałbyś od ręki. Jak nie to możesz poprosić pierwszego lepszego mieszkańca domków jednorodzinnych.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#67
obawiam się że mamuśka by tego nie wytrzymała :LOL:
węgiel drzewny jest poprawny politycznie :grin:
trzymam go w szufladzie na wypadek gdybym się źle poczuł :)
bryłki węgla nie schowam do szuflady bo mi po prostu nie wejdzie :D
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#68
Bez przesady nie potrzebujesz dużej bryłki tylko małą. Myślę że jak przesiewanie i tłuczenie będziesz wykonywał na dworze to twoja mama nie będzie miała nic przeciwko temu.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#69
U mnie na makiecie nie dominują klimaty kopalniane, toteż i węgla nie potrzebuję w ilościach hurtowych ;) w każdym razie drzewny tłukę u siebie na biurku :)
dlatego jak najbardziej zadowala mnie węgiel drzewny :) podałem go tylko jako jedną z możliwości, patent z cukrem kilka postów wcześniej jest dość oryginalny
Poza tym kolego chf wszystkie składy i magazyny mi rozpiżyli na dworcu wileńskim nawet "koneser" juz chyba zaprzestał wytwarzania wyrobów monopolowych i węgiel najbliżej mnie występuje w papierniczym :)
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#70
Jak byłem w twoim wspaniałym mieście to zauważyłem masę domów z kominami więc na pewno znajdziesz kogoś kto ci da tą jedną bryłkę. Ale nie kłóćmy się o to. Pomysł z węglem drzewnym też jest oryginalny.
 
Reakcje
0 0 0
#72
Ja przycinam steropian tak aby pasowal do wagonu . Nastepnie nozem , palcem , papierem sciernym robie nasypy na to troche farby czarnej plakatowej zeby nie przebijal bialy steropian i w zasadzie mozna na to sypac wegiel . Steropian wkladam do wagonu nastepnie pedzlem rozprowadzam rozcienczony klej do tapet albo gume arabska a od czasu do czasu robie psik plynu do mycia szyb - zreszta to tak samo jak przy torach . Wagon przybiera troche na wadze tak jak ktos wspomnial powyzej ale nie wiele .
Nadmiar staram sie wytrzasc z wagonu ale niestety podczas jazdy zawsze cos sie "" wysypie "" Moje weglarki sa zreszta przeladowane wiec musze je poprawic . Mam problem z wapnowaniem . Cukier puder sie "" stracil "" a maka skrobiowa sie zle sypie - tworza sie grudy a wapna nie mam , moze gips ? . :razz:
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#74
:LOL: ............. za wegiel bo jest to tez wegiel specjalny ............ ;)
a to brazowe to czesci z zegarow na baterie czyli ladunek zlomu ale jeszcze w fazie rdzewienia ................ :razz:
Pykne dno wagonu brazowa plakatowka na to zlom + klej do tapet a na to puder z pomadki od ""malzy"" .. bedzie ok ! :razz:
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#75
Wapno - żaden pył tylko jakaś biała plakatówka, kiedyś używałem szczoteczki (przejechać palcem po włosiu żeby opryskać) i białej pasty do zębów, ale teraz robią same kolorowe pasty :)
 

yoozek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#76
ciekma napisał(a):
Wapno - żaden pył tylko jakaś biała plakatówka, kiedyś używałem szczoteczki (przejechać palcem po włosiu żeby opryskać) i białej pasty do zębów, ale teraz robią same kolorowe pasty :)
Polecam Elmex 9zł za szt. ale cała biała ;)
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#77
yoozek napisał(a):
ciekma napisał(a):
Wapno - żaden pył tylko jakaś biała plakatówka, kiedyś używałem szczoteczki (przejechać palcem po włosiu żeby opryskać) i białej pasty do zębów, ale teraz robią same kolorowe pasty :)
Polecam Elmex 9zł za szt. ale cała biała ;)
Pasta do zębów ?? A potem to trzeba polakierować?? No bo taka pasta to raczej nie trwała i zejdzie przy pierwszym dotknięciu :idea: Czy inaczej... ??
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#78
Co ty chcesz lakierować? Węgiel?
Zresztą nawet z wagonu łatwo się nie zetrze, ale łatwo zmyć wodą.
Ale Elmex to trochę za dobra pasta :)
 

Podobne wątki