• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ładunki na wagony

Reakcje
0 0 0
#41
aqws9 napisał(a):
Tak więc oceńcie sami jak na Made in China nie wypada źle przy tej cenie i może być alternatywą dla dziesięć razy droższych zachodnich produktów ...
niektóre zachodnie produkty też już robią w Chinach (*&}###!$^.....) . nadaja się tez wspaniale do witrynki bo wyglądają i są zrobione naprawę starannie. ostatnio pojawiły się na allegro.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
aqws9 napisał(a):
pepej napisał(a):
ale łódzki Real odwiedzę :)
No to jak już tak otwarcie rozmawiamy, to podpowiem gdzie szukać, bo pewnie się za bardzo nie różnią sklepy między sobą rozkładem półek... u nas to znalazłem nie na stanowisku z zabawkami, tylko w takich koszykach gdzie pisze ,,wszystko za 2zł" ...
Pozdrawiam :)
w Łodzi nie ma koszyka z szyldem "wszystko za 2zł" jest za to kosz z wszystkimi przecenami na stoisku z zabawkami, wybór w/w zabawek za 2zł raczej marny, udało mi sie wyszperać:

Suv Isuzu V cross
MB 560 SL
MB C320
Porsche 911

w skali 1/72 przy modelach herpy w 1/87 wyglądają jak olbrzymy :D Jakość wykonania bardzo miło mnie zaskoczyła, zaryzykuje tutaj nazwanie tych zabawek pełnowartościowymi modelami, herpa mogła by brać z nich przykład !!!

baterie do foto-pstryka się ładują :)
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#44
Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że wątek był o ładunkach na wagonach,
a nie o autkach. Proszę moda o wydzielenie do innego wątku dyskusji gdzie kupować autka.

ATSD to postawienie autka na wagoniku to jeszcze nie ładunek (przydało by się zrobić model zabezpieczeń - belki lub płozy, linki).

Przy okazji, z innego wątku, dla porządku:

Ładunek słupów betonowych (trochę fikcyjny, nie jestem pewien jak się je zabezpiecza i układa)
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/dscn0037_142.jpg

Ładunek drewna (autor: TeERa203)

http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/img_8292_811.jpg

http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/img_8296_195.jpg

http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/img_8298_154.jpg
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
Cześć...

Pewnie ponownie ,,odkrywam Amerykę" ... ale ostatnio miałem troszkę czasu i w przerwie gdy czekałem na wyschnięcie farby na nowym modelu... zmajstrowałem sobie ładunek do węglarki :)

Kto zgadnie z czego zrobiony ?? ;)
 

Załączniki

  • 64,4 KB Wyświetleń: 1.687
  • 65,5 KB Wyświetleń: 1.683

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#48
Cześć.
Podoba mi się Twój ładunek.
Jaką techniką go wykonałeś ( chodzi mi głównie o te górki ) ?. Też chcę zrobić coś podobnego do mojej węglarki.
PS Jeszcze postarzyć węglarkę i będzie git.
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Te górki są wykonane z papieru ... zwyczajne stożki o dużej podstawie i małej wysokości. Wycinamy odpowiedniej wielkości koło z papieru i nacinamy jego promień, sklejamy na zakładkę uzyskując taki stożek jak nam pasuje ;) ... no i wszystko zasypujemy materiałem... no ale nie będę trzymał w niepewności ;) węgiel zrobiony jest z ... cukru, klejonego na klej poliuretanowy (wikol rozpuszcza cukier ) i wszystko pomalowane czarnym matem ModelMaster Italeri :)... wygląda całkiem nieźle jak na cukier kryształ :LOL:
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#57
Ten kruszony też należy przesiewać, aby pył nie brudził wagonów.
Ostatnio na fremojazdach w Krakowie jeździły węglarki z takim węglem,
przygotowałem pół słoika.
Krzysiek zrobił nawet urządzenie nasypowe na swojej stacji technicznej.
Ale w samowyładowczych lepiej nie wozić.
 

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
michal-c74 napisał(a):
TKK napisał(a):
mozna tez mial przesiac przez sito o odpowiednich oczkach
Właśnie, jak duże powinny być oczka w sitku aby to odpowiadało skali 1:87?
tak na oko odpowiednie :), bo przeciez kolej wozi sortyment wegla od mialu poprzez wielgachne glazy wielkosci wiadra :)
(przez 5 lat mialem CO weglowe w domu i mialem chyba ze wszystkie rodzaje wegla i koksu jakie sa dostepne w handlu detalicznym)
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#60
TKK napisał(a):
wielgachne glazy wielkosci wiadra :)
Czyli kęsy...

a tak z waszych słów o przesiewaniu wnioskuję... że wozicie węgiel w wagonach, tak realnie... czyli sypiecie do dna ;) ... no a mój skromny ładunek to taka słodka atrapa i waży z 10g :)

ps: Michał... jeśli chodzi o wielkość to jak koledzy napisali, bywają różne sortymenty tak więc możesz dobrać na oko, na pewno się wpasujesz w miał/muł do kęsów ;) Ważne jedynie by materiał taki posiadał ziarna jednolitej wielkości, dlatego warto by przesiewać na dwa sita. Nadawę sypać przez jedne oczka i produkt górny odrzucić dolny zaś przesiać przez oczka mniejsze z których produkt dolny z kolei odrzucić. Wówczas otrzymamy węgiel o jednolitych wymiarach, jak to ma miejsce w rzeczywistości w zakładzie przeróbczym. Bo nikt nie kupiłby przecież powiedzmy groszku z domieszką miału :)... no chyba, że ładunek ma przedstawiać surowy urobek, który nie przeszedł wzbogacania na ,,płuczce"... ale takich materiałów nie wozi się na dalekie odległosci, bo się ich nie sprzedaje.
 

Podobne wątki