• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ładunki na kolei w PRL

Reakcje
23 0 4
#24
...widziałem na własne oczy tą katastrofę w Piechowicach, jako mały chłopiec,miałem 9lat, tata mnie zabrał tam, pamiętam jak dziś, świetne ujęcia, dzięki:)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
#25
Pomysł na wątek jest bardzo ciekawy. Miałbym tylko uwagę, aby umieszczać w nim zdjęcia wagonów platform, czy innych otwartych z PKP na których widać ciekawe ładunki. Wagony kryte, czy węglarki z węglem raczej wszyscy znają.
Ode mnie taka fotka. Pochodzi z albumu Koleje polskie 1842-1972
Niebieskie kabiny pochodzą z ciężarówek MAZ serii 500.
Kojeje_polskie_1842_1972.jpg
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#27
Zacna bardzo jednostka.[DOUBLEPOST=1410712366,1410711940][/DOUBLEPOST]
Miałbym tylko uwagę, aby umieszczać w nim zdjęcia wagonów platform, czy innych otwartych z PKP na których widać ciekawe ładunki. Wagony kryte, czy węglarki z węglem raczej wszyscy znają.
[/ATTACH]
Towar reglamentowany. ;) Ciężko o jakieś sensowne fotki z PRLu ukazujące osobliwe ładunki na PKP.
 

lalek

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
#29
Towar reglamentowany. ;) Ciężko o jakieś sensowne fotki z PRLu ukazujące osobliwe ładunki na PKP.
Myślę, że nie aż tak ciężko. Chciałbym tylko wiedzieć, czy dalej szukamy ładunków na platformę (ogólnie rzecz biorąc), czy temat można rozwinąć i przeistoczy się on w temat o ładunkach.

Szukając zupełnie czegoś innego trafiłem przypadkiem na takie zdjęcie:

PIC_40-2-116-8.jpg


Ciekawy pojazd, bardzo ciekawy wagon, ładunek, rozładunek, załadunek. Jednym słowem wszystko co powinno być.
 

lalek

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
#31
Jeszcze kilka zdjęć ode mnie:

Tu widoczne kłody drzewne:
4021911358_c55e3bf5c6_z.jpg


Tu kombajny:

4527561577_7a6c0cbea6_z.jpg


Natomiast tutaj zakryte palety:

7318497592_ed95039040_z.jpg


Foty z tego samego źródła, z którego zdjęcia wstawił wcześniej yahya.

Na dokładkę Syrenki, wygrzebane z ciemnych zakamarków dysku.

JxUtOFEjNGaWpYtuv8F2.jpg


o7yREl2wx9SAjYxFHDVj.jpg


fmUQiCLbpBW0Xgujc4KF.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#33
Piękne te fotki, wrzucone przez kolegę yahya, ale co one mają wspólnego z tematem tego wątku? Zresztą podobnie, jak wiele innych, wstawionych przez innych kolegów... Nie mówiąc, o tym, że znaczna ich część pochodzi z czasów po PRL. Popieram w tym względzie kolegę Flotomę:
Miałbym tylko uwagę, aby umieszczać w nim zdjęcia wagonów platform, czy innych otwartych z PKP na których widać ciekawe ładunki. Wagony kryte, czy węglarki z węglem raczej wszyscy znają.
A jeśli chodzi o fotkę przez niego wstawioną:
Ode mnie taka fotka. Pochodzi z albumu Koleje polskie 1842-1972
Niebieskie kabiny pochodzą z ciężarówek MAZ serii 500.
to są to akurat wagony szerokotorowe SŻD.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#34
Piękne te fotki, wrzucone przez kolegę yahya, ale co one mają wspólnego z tematem tego wątku? Zresztą podobnie, jak wiele innych, wstawionych przez innych kolegów... Nie mówiąc, o tym, że znaczna ich część pochodzi z czasów po PRL. Popieram w tym względzie kolegę Flotomę:

A jeśli chodzi o fotkę przez niego wstawioną:

to są to akurat wagony szerokotorowe SŻD.
Jak pisałem wcześniej, towar reglamentowany. Ja lubię posiłkować się flickrem, bo to zagłębie ciekawych historycznych zdjęć dzięki uprzejmości MK z zagranicy. Natomiast, faktycznie, mało jest zdjęć przedstawiających ładunki poc. towarowych PKP w PRL. Powyższy komentarz dot. wagonów SŻD jest tego potwierdzeniem.[DOUBLEPOST=1410723688,1410723385][/DOUBLEPOST]
Jeszcze kilka zdjęć ode mnie:

Tu widoczne kłody drzewne:
Zobacz załącznik 229850

Tu kombajny:

Zobacz załącznik 229851

Natomiast tutaj zakryte palety:

Zobacz załącznik 229852

Foty z tego samego źródła, z którego zdjęcia wstawił wcześniej yahya.
Czy Kolega może używać funkcji "share" z flickra (prawy dolny róg ekranu flickra przy wyświetlaniu danego zdjęcia), by wstawiać zdjęcie w możliwie nieco większym formacie?

Poza tym, wydaje mi się, że użycie tej funkcji nie narusza praw autorskich użytkowników flickra, gdyż zdjęcia formalnie pozostają na serwerach flickra i są tylko ładowane w chwili wczytywania danej strony forum. Pozwalam sobie uczulić na tę sprawę wszystkich Kolegów, bo nie raz wstawiano na forum całe pliki JPG nieswoich zdjęć z flickra.
 
Ostatnio edytowane:

lalek

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
#36
Czy Kolega może używać funkcji "share" z flickra (prawy dolny róg ekranu flickra przy wyświetlaniu danego zdjęcia), by wstawiać zdjęcie w możliwie nieco większym formacie?

Poza tym, wydaje mi się, że użycie tej funkcji nie narusza praw autorskich użytkowników flickra, gdyż zdjęcia formalnie pozostają na serwerach flickra i są tylko ładowane w chwili wczytywania danej strony forum. Pozwalam sobie uczulić na tę sprawę wszystkich Kolegów, bo nie raz wstawiano na forum całe pliki JPG nieswoich zdjęć z flickra.
Oczywiście, po prostu nie wiedziałem wcześniej o tej opcji.

To nie z ciemnych zakamarków dysku tylko z Cyfrowego Repozytorium Lokalnego Poznań:
http://www.cyryl.poznan.pl/katalog.php?id_kolekcji_ob=91&reset=1&baza=obiekty
Zgadza się. Nie zapisuję stron z których pobieram zdjęcia, stąd tak napisałem. Dziękuję za link.

Przepraszam za kłopot panowie.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#40
Genialne rzeczy pokazujecie. Osobiście nie mam nic przeciwko, żeby temat rozszerzyć na przewóz towarów w PRL - chyba że istnieje już taki wątek. Niektóre tematy wprost nadają się na odwzorowanie na naszych modułach (kampania ziemniaczana świetna - już widzę oczyma wyobraźni taką scenkę u siebie na bazie GS) inne są świetną inspiracją do waloryzacji taboru.
 

Podobne wątki