• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ładunki na kolei w PRL

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
Źródłem wszystkich zdjęć jest Narodowe Archiwum Cyfrowe
Wyładunek zboża do elewatora

1544716007014.png


Sortowanie ziemniaków
1544716053318.png


Bele słomy?
1544716125545.png


Załadunek wózkami
1544716169785.png


Przepompownia - napełnianie cystern ropą
1544716206312.png
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
Z jakiej przeglądarki korzystasz? Mi się otwiera połowa tego co wrzuciłeś i nie mam opcji zapisania ich ;/
Co do zdjęcia z cysternami fakt, jest to rok 1926
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Kolego Arturze, wypadałoby podać chociaż źródło zamieszczanych zdjęć, a może też i link. Dyskutujecie z kolegą Jarząbkiem o wielkości zdjęć, a nie wiadomo gdzie ich szukać. Dobrze chociaż, że z dyskusji można wyczytać, że chodzi o NAC. Oczywiście, można samemu poszukać, ale jak się coś wstawia, to trzeba podać źródło.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Nie znam sygnatur wszystkich zdjęć, które wstawiłeś, ale większość z nich nie kwalifikuje się do peerelu. :(
A korzystam w zależności od potrzeb z różnych przeglądarek - Internet Explorer, Opera, Firefox i Google-Chrom. :)
A zdjęcie z cysternami otworzyłem właśnie w Google Chrom. :)
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
Około połowa zdjęć w tym wątku nie ma podanych źródeł, ja nie posiadam do nich linku (po za cysternami), mam je zapisane na komputerze. Natomiast fakt mogłem napisać że pochodzą z NAC.

Każde zdjęcie w NAC otwiera mi się w rozmiarze w połowie tego co wstawiłeś i bez możliwości zapisania. Nie wiem o co chodzi ;/
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Około połowa zdjęć w tym wątku nie ma podanych źródeł
To nie jest wytłumaczenie. Wiele razy dyskutowaliśmy na forum o zasadach umieszczania nieswoich zdjęć i podanie źródła jest absolutnym minimum. Wydaje mi się, że zwłaszcza nam, członkom zespołu forum, wypada dawać dobry przykład.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Spróbowałem w kilku przeglądarkach, ale wszędzie jest to samo. Powiększone zdjęcie (większe, niż na obrazku kolegi Artura wyżej, ale nie takie duże, jak u kolegi Jarząbka) nie daje się zapisać w normalny sposób. Oczywiście zawsze można zrobić zrzut z ekranu, ale to metoda mało elegancka, w końcu to jest obejście ograniczeń zastosowanych przez autorów strony.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
Spróbowałem w kilku przeglądarkach, ale wszędzie jest to samo. Powiększone zdjęcie (większe, niż na obrazku kolegi Artura wyżej, ale nie takie duże, jak u kolegi Jarząbka) nie daje się zapisać w normalny sposób. Oczywiście zawsze można zrobić zrzut z ekranu, ale to metoda mało elegancka, w końcu to jest obejście ograniczeń zastosowanych przez autorów strony.
Wystarczy najechać kursorem na zdjęcie, kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję "otwórz link w nowej karcie". Wówczas otworzy się w pełnym rozmiarze.
 

kovalsky

Aktywny użytkownik
Reakcje
341 20 1
Wystarczy najechać kursorem na zdjęcie, kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję "otwórz link w nowej karcie". Wówczas otworzy się w pełnym rozmiarze.
Lub jak nie ma opcji zapisu obrazu to wystarczy wcisnąć print screen , następnie wkleić zrzut np. w paint poprzez ctrl+v, odpowiednio obrobić i zapisać gotową grafikę.
Pozdrawiam.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Wystarczy najechać kursorem na zdjęcie, kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję "otwórz link w nowej karcie". Wówczas otworzy się w pełnym rozmiarze.
Przyznam, że na to bym nie wpadł. Dzięki!
Lub jak nie ma opcji zapisu obrazu to wystarczy wcisnąć print screen , następnie wkleić zrzut np. w paint poprzez ctrl+v, odpowiednio obrobić i zapisać gotową grafikę.
O tym pisałem:
Oczywiście zawsze można zrobić zrzut z ekranu, ale to metoda mało elegancka
 

Podobne wątki