• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Łączenie modułów

elsebastiano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
wlasnie zaczynam brac sie za prace nad moja makieta. mam 2 moduliki 1,3x1,3 metra czyli takie niestandartowe ale pewnie zanim bede mial zamiar zabrac je na jakas wystawe to dorobie takie zeby polaczyc z innymi...ale do sedna sprawy: chodzi mi o laczenie torowiska z jednego modulu z torowiskiem z drugiego....szczegolnie ze planuje na tych dwoch modulach zrobic stacje z przynajmniej 4 torami :D ale nie wiem jak to bedzie z ich polaczeniem, nie chcialbym czegos spartolic od poczatku....mozecie cos doradzic, chcialem tez dac osobne zasilanie na kazdy z torow - tak by jeden pociag mogl stac (osobowy czeka na ludzikow) a inny przejezdzac (np: towarowy) bo narazie nie stac mnie na DCC :roll:


aha i jeszcze jedno uzywacie WinRaila bo bym wrzucil planiki mojej makiety i byscie ocenili....na marginesie z emula sciagnalem pelna wersje 7.0 :D
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
elsebastiano napisał(a):
... mam 2 moduliki 1,3x1,3 metra ... planuje na tych dwoch modulach zrobic stacje z przynajmniej 4 torami
??? chyba w Zce ???

Zrób lepiej kawałek szlaku, bo na razie to cienko widzę że zrobisz cokolwiek niewirtualnego.

elsebastiano napisał(a):
aha i jeszcze jedno uzywacie WinRaila bo bym wrzucil planiki mojej makiety i byscie ocenili....na marginesie z emula sciagnalem pelna wersje 7.0
Ostatnio policja ocenia takie ściąganie bardzo źle!
 
OP
OP
E

elsebastiano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
ale szlak na 2,6x1,3 to bedzie niezla pustynia :roll: a co sadzisz o dwutorowym szlaku, od niego rozjazd na pojedynczy gorski dosc urozmaicony szlak, pare bocznic i kamieniolom
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Nie miałem na mysli wykorzystywanie tego czegos 1.3x1.3 tylko waski kawałek szlaku.

Oczywiście pomysł z odgałęzieniem do kamieniołomu jest jak najbardziej OK,
ale pokaż jak wygladają te skrzynki 1.3x1.3 m, czy się nadają do czegokolwiek.
 
OP
OP
E

elsebastiano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
niestety moja kamerka siadla i nie moge zrobic zdejcia ale sa zrobione z 15mm sklejki a gora jest z 10 cm styropianu calosc jest wysoka na 20 cm.....a co z tym laczeniem szyn na zlaczach modulow??
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
elsebastiano napisał(a):
niestety moja kamerka siadla i nie moge zrobic zdejcia ale sa zrobione z 15mm sklejki a gora jest z 10 cm styropianu calosc jest wysoka na 20 cm.....
Czyli sa to skrzynki ze sklejki o wysokosci 10 cm?
To musisz jeszcze na górze dać sklejkę (wystarczy 10cm) pod tory,
oraz przykręcić po bokach sklejke z wyciętym górnym profilem tak jak będzie szła linia terenu.
Styropian jest zbyt miękki i delikatny.

Co do połączeń szyn to nie rozumiem pytania, chodzi o mechaniczne czy elektryczne?
 
OP
OP
E

elsebastiano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
niee...sa ze sklejki wysokosci 20 cm - tak to styropian strasznie by sie "skubal" :D

a co do torow - to chodzi mi o polaczenie mechaniczne - tak ze jak skrece oba moduly zeby pociag sie nie wykoleil......z elektrycznym jakos se poradze - studentem elektroniki jezde :D
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
Jeżeli te skrzynki są porządnie robione i nie będą się odkształcać (szczególnie istotne jest podtorze) to nie trzeba łączyć - skręcasz skrzynki, przyklejasz tory a potem tniesz szyny (np. tarczką szlifierską lub piłką z żyletki)
 

Podobne wątki