• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Łódzkie bocznice.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Mauro

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich.Mam 40 kilka lat jestem mieszkańcem Aleksandrowa.Od najmłodszych lat mam 3 pasje.Pojazdy szynowe czyli komunikowegoacja -autobusy mniej..Po za tym piłka nożna muzyka polska .Gdy miałem 10 lat jezdziłame po Łodzi i okolicach ogladając zajezdnie tramwajowe,stacje kolejowe,bocznice.Pamietam jak przez mgłę krosniewicką kolejkę gdy jechaliśmy 126p nad morze i gdy miniemy Ozorków a tam wzdłuż dawnej 1 biegły tory ciuchci i ten krajobraz.W Łodzi chodziłem -chodze głownie po bocznicach Teofilowa przemysłowego;Kiedys ich było Obecnie po zachodniej stronie ŻAbieńca towar zostały 3 lub 4 bocznice czyli;ABB( dawna Elta),Sistema Poland ( na Teresy)przejazd kolejowy na Traktorowej .KEMI na Dunskiej i jeszcze jedna ale nie wiem co za firma .Po wschodniej części jest 6 .EC II,przesypownia cementu,Centrazłom Gen Bud,Centrostał,EXmetMam kilka zdjęć które wrzuciłem rok temu na Facebooka ale tylko z komórki robione
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Przecież pisałem że robię zamknięcie dla Leśmierza, którego zdjątko pokazałeś.
Wszystko jest, tylko chęci i ludzi nie ma, ale to inna bajka w innym rozdziale, jako że nie jestem członkiem klubu mogę sobie krytykować do woli, choć to brzydko jest.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Witam wszystkich.Mam 40 kilka lat jestem mieszkańcem Aleksandrowa.Od najmłodszych lat mam 3 pasje.Pojazdy szynowe czyli komunikowegoacja -autobusy mniej..Po za tym piłka nożna muzyka polska .Gdy miałem 10 lat jezdziłame po Łodzi i okolicach ogladając zajezdnie tramwajowe,stacje kolejowe,bocznice.Pamietam jak przez mgłę krosniewicką kolejkę gdy jechaliśmy 126p nad morze i gdy miniemy Ozorków a tam wzdłuż dawnej 1 biegły tory ciuchci i ten krajobraz.W Łodzi chodziłem -chodze głownie po bocznicach Teofilowa przemysłowego;Kiedys ich było Obecnie po zachodniej stronie ŻAbieńca towar zostały 3 lub 4 bocznice czyli;ABB( dawna Elta),Sistema Poland ( na Teresy)przejazd kolejowy na Traktorowej .KEMI na Dunskiej i jeszcze jedna ale nie wiem co za firma .Po wschodniej części jest 6 .EC II,przesypownia cementu,Centrazłom Gen Bud,Centrostał,EXmetMam kilka zdjęć które wrzuciłem rok temu na Facebooka ale tylko z komórki robione
Kolego @Mauro . Przeczytaj swój wpis, tak zupełnie na spokojnie, najlepiej kilka razy i zastanów się (też na spokojnie) co chciałeś nam przekazać tym wpisem. Ja rozumiem nagminne stosowanie w obecnych czasach słów tzw. skrótowców, szybkie myślenie, przeskakiwanie z tematu na temat... Ale Twój wpis to taki chaotyczny bałagan, z użyciem niezrozumiałych słów np. cyt. "komunikowegoacja". Wyjaśnij proszę, co to znaczy?
A jak już przeczytasz na spokojnie i zastanowisz się co nam chciałeś przekazać, napisz nam to w kilku prostych (czyli niezłożonych) zdaniach. Może wtedy mój mały rozumek to pojmie. Bo tak czytam..., czytam..., i czytam Twój wpis... i nie za bardzo łapię co nam przekazujesz...
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Kolego @Mauro . Przeczytaj swój wpis, tak zupełnie na spokojnie, najlepiej kilka razy i zastanów się (też na spokojnie) co chciałeś nam przekazać tym wpisem. Ja rozumiem nagminne stosowanie w obecnych czasach słów tzw. skrótowców, szybkie myślenie, przeskakiwanie z tematu na temat... Ale Twój wpis to taki chaotyczny bałagan, z użyciem niezrozumiałych słów np. cyt. "komunikowegoacja". Wyjaśnij proszę, co to znaczy?
A jak już przeczytasz na spokojnie i zastanowisz się co nam chciałeś przekazać, napisz nam to w kilku prostych (czyli niezłożonych) zdaniach. Może wtedy mój mały rozumek to pojmie. Bo tak czytam..., czytam..., i czytam Twój wpis... i nie za bardzo łapię co nam przekazujesz...
Kolega chciał nam się pochwalić swoją wiedzą na temat łódzkich bocznic, ot co, choć ja tez nijak nie mogę znaleźć sensu takiego wpisu.
Tym bardziej jest to niezrozumiałe, gdy się zobaczy ile kolega ma lat, w czasach jego młodości uczono w szkołach jasno artykułować swe wypowiedzi.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Za pracę przy tworzeniu tej prezentacji szacunek. Teraz taka mała uwaga, ja by jeszcze dołożył do tego filmu głos lektora mówiący o mijanych zakładach przez ten skład towarowy, tak jak wypisałeś to kolego w tych punktach, bo nie każdy zna Łódz i jej dawne zakłady przemysłowe. I tak jak napisał kolega Paweł, gdybyś mógł to wrzuć ten film bezpośrednio na forum.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Obejrzałem filmik i jako, że w Łodzi byłem chyba ostatni raz na jubileuszowej imprezie tramwajowej na Telefonicznej to muszę stwierdzić, że niektóre miejsca nawet kojarzę ...
Nasuwa mi się tylko parę pytań...
1) czy maszynisty nie obowiązywał sygnał Sr1 ( rozkaz S unieważniający sygnały nadawane przez semafory)?
2) czy skrzyżowanie z linią tramwajową było dodatkowo traktowane jako posterunek osłonowy i w regulaminie było określone, że tramwaj musi opuścić odbieraki jako dodatkowy środek zabezpieczający przejazd składu??

Może zbyt szczegółowe te pytania, ale ciekawość / zboczenie zawodowe robi swoje;)

Pozdrawiam z MMz i wesołej reszty Świąt:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
jeśli chodzi o sygnał semafora, to niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo nie wiem.
Szkoda, ponieważ o ile filmik odzwierciedla ( tak zakładam) stan faktyczny ( włącznie ze sprawami ruchowymi tj. wskaźniki, semafory itp...) to z punktu widzenia organizacji ruchu jest to też istotne, a tego typu objekty nie należą do często spotykanych w realu...szczególnie jak bocznica przebiega przez teren różnych zakładów...oraz ulic z liniami tramwajowymi.

Pozdrawiam z MMz i wesołej reszty Świąt:)

ps z własnego podwórka wiem, ze plac Unii Lubelskiej w Warszawie swego czasu musiał ciekawie wyglądać ponieważ były tam kolejki na 800, 1000 mm linia łącznicowa ze stacją styczną ( splot 800/1000mm) i linia tramwajowa...
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
S
Wycieczki i podróże koleją i związane z koleją 50

Podobne wątki