• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Łódź – Targi Gier Planszowych i Kreatywnej Zabawy – 22-24 listopada 2019 r.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#63
Tak na szybko z początku wystawy.
No, nawet ja się załapałem na jednej fotce. To może teraz parę moich. Nie są wiele lepsze, ale coś tam na nich widać, choć pewnie do zdjęć kolegi MIKOTa trochę im brakuje ;). Fotografii zrobiłem niezbyt dużo, bo też za dużo nie było do oglądania. Cała ekspozycja jest umieszczona w jednej dużej hali, w której tak naprawdę wciśnięto trzy oddzielne imprezy. Jedna to "Targi ciekawej książki", a druga to "Targi gier planszowych i kreatywnej zabawy", w ramach tej drugiej wyodrębniono "Strefę modelarstwa".

W "Strefie modelarstwa" znalazły się cztery makiety w wielkościach 00, H0, H0e i TT, ponadto trzy stoiska handlowe "kolejowe" (Świat Modeli" z Rybnika, "Makieciarz" i stoisko Piotra Rosikonia, a także stoisko z modelami samochodów. Na podłodze rozłożona jest duża elipsa z torów chyba szerokości odpowiadającej wielkości G (ale może się mylę), na której miały być prezentowane modele, jednak do godziny 13 modele nie zostały pokazane, a ja musiałem już wyjść.

Tak wyglądała całość "Strefy modelarskiej" z dwóch stron;

20191122_122154.jpg

20191122_122321.jpg


Małą makietę w wielkości 00 pokazał mieszkający w Londynie Polak. Wszystkie budynki na makiecie są wykonane z kartonu. Makieta przedstawia fragment miasta ze stacją czołową w klimacie Londynu z lat 1970.

IMG_6869a.JPG

IMG_6870a.JPG

IMG_6902a.JPG


W wielkości H0 makietę modułową pokazali modelarzy z Radomia.

IMG_6872a.JPG

IMG_6888a.JPG


Dziś sporą część zwiedzających stanowili najmłodsi. Miejmy nadzieję, że wyrosną z niektórych nowi modelarze.

IMG_6868a.JPG


Ponadto koledzy, którzy w Gliwicach pokazali pierwsze próby modeli EN57, zaprezentowali wyniki dalszych przygotowań. Zdjęcia szczegółów zamieścił już wyżej kolega MIKOT, więc ja nie będę ich powtarzał.

IMG_6881a.JPG


Wielkość H0e była reprezentowana przez znaną z innych wystaw makietę stacji Dąbrówka.

IMG_6876a.JPG


I wreszcie TT. Makieta typu "tort", a ciekawostką są wykonane samodzielnie przez autora modele polskich szynobusów różnych typów.

IMG_6892a.JPG

IMG_6892b.JPG

IMG_6896a.JPG
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#64
Niestety zdjęcia robione telefonem. To są tzw poglądowe. W późniejszym czasie będą fotki jak się patrzy. ;)
To niestety nawet nie są zdjęcia poglądowe. Jedyne co mi an myśl przychodzi to cytat z kolegi awatara: "o mój boze!!". Naprawdę lepiej takich zdjęć nie wstawiać bo wygląda na to ze za każdym razem kolegę gonili SOKisci jak tylko wyciągnął telefon
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#67
A częsć poświęcona książkom, Pana zdaniem Panie Andrzeju warta odwiedzenia, moja ukochana chciała zobaczyć, ale nie wiem czy przypadkiem jakość tej części imprezy nie dorównuje części modelarskiej i czas poświęcony jej straconym będzie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#72
A częsć poświęcona książkom, Pana zdaniem Panie Andrzeju warta odwiedzenia, moja ukochana chciała zobaczyć, ale nie wiem czy przypadkiem jakość tej części imprezy nie dorównuje części modelarskiej i czas poświęcony jej straconym będzie.
Myślę, że nie będzie to czas stracony, ale to już zależy od indywidualnego podejścia. Jest kilkadziesiąt stoisk księgarskich, w tym kilka antykwarycznych, ale czy to, co na nich jest oferowane, odpowiada oczekiwaniom każdego, trudno mi wyrokować. Ja dla siebie coś znalazłem. ;)

Ogólnie powiem, że targi książki są dominującą częścią całej imprezy, "Mniejszą połowę" ;) zajęły targi gier i kreatywnej zabawy, a jak widać, sporą częścią tej "kreatywnej zabawy" stanowi modelarstwo. Powiem tak: jechać specjalnie do Łodzi na wystawę modeli kolejowych chyba nie warto byłoby, wystawa była jednym z powodów wizyty w Waszym mieście i nie żałuję, że część czasu spędziłem w hali wystawowej.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#74
A moderatora lub kogoś wyżej w hierarchii, proszę o nadanie Koledze Daromaro tytułu "Eksperta wszech nauk i wiedzy tajemnej" lub jakoś krócej, takim się jawi ze swoimi jakże trafnymi komentarzami, ostatecznie może być "Mądrala".;)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#76

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#80
Powiem tak: jechać specjalnie do Łodzi na wystawę modeli kolejowych chyba nie warto byłoby, wystawa była jednym z powodów wizyty w Waszym mieście i nie żałuję, że część czasu spędziłem w hali wystawowej.
I tak i nie, bo jak było widać i słychać kilku ludzi przyjechało specjalnie na tę imprezę z W-wy i innych miast, ale nie o tym, impreza była taka sobie, podobnie jak i pozostała jej część niekolejowa, pierwszym zgrzytem było otwarcie tylko jednej kasy, co spowodowało gigantyczną kolejkę.
Drugie niedociągnięcie to brak stołów prezentacyjnych dla kolegów z 1-ki , których obecność tak wszyscy relacjonujący skrzętnie omijają, chciałoby się przyjrzeć dokładniej modelom, ale takie schylanie to dobre dla smarkaczy, których pełno siedziało obok toru, nie dla strych dziadów jak ja.
Makiety w kształcie tortów pomijam, choć ta w wielkości TT zbudowana przez maszynistę z Czerska, ze względu na wykonane metodą druku 3D modele szynobusów zasługiwała na uwagę, H0e całkiem ładna, zbyt czysta, oświetlenie do poprawy, choć to tez nie było takie złe,ja zrobiłbym to inaczej ale ja się za bardzo nie znam, i ten tabor, zdaję sobie sprawę że polski wąskotorowy to jeszcze rzadkość, ale coś z tym trzeba zrobić, ogólnie zdecydowany plus, makieta modułowa, nie przyglądałem się jej, z wyjątkiem powalającej pewnej jej części, ale o tym szczegółowiej gdy Ewcia zgra mi z telefonu zdjęcia, na jej końcu doczepiony jak rzep do psiego ogona, torcik w klimatach makiet prezentacyjnych z początków istnienia SH w Poznaniu, nie mniej jednak sporo oglądających, wszak to impreza dla ludu, dla mnie wystawienie tej makiety pod szyldem niegdyś uznanego klubu to nieporozumienie.
Prototypy zespołów trakcyjnych EN57 interesujące, zapowiadające dobry, a może nawet bardzo dobry model, czekamy z niecierpliwością na dalszy ciąg prac na tymi modelami.
Targi książki, wiele ciekawych wydawnictw, jak choćby książka o pogromie Ormian, a i tak najciekawsza kupiłem na stoisku Świata Modeli z Rybnika, książka pt." Koleje wąskotorowe na Pomorzu Zachodnim" nawet nie wiedziałem że się taka ukazała.

Oceniłbym tę imprezę na trójkę, być może się rozwinie, być może zdechnie jak poprzednia z przed ponad dziesięciu lat.
Bilety tanie, kilku znajomych spotkałem, pogadaliśmy sobie, popołudnie dość udane.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 3
Imprezy 17
Imprezy 11
Imprezy 7
Imprezy 18

Podobne wątki