• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Łódź – Targi Gier Planszowych i Kreatywnej Zabawy – 22-24 listopada 2019 r.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Jaką funkcje pełnił ten torcik i techniczny łuk zamykający 180 stopni
Z tego co zaobserwowałem będąc w sobotę na wystawie to torcik pełnił też funkcję zabawową, dla młodzieży, ponieważ mogli na nim własnoręcznie sterować pociągiem. Radość, która była na twarzy młodego człowieka prowadzącego taki pociąg to widok bezcenny.
 

tomlok

Użytkownik
Reakcje
78 2 1
A to rarytas który zostawiłem na koniec, istne dzieło sztuki, stworzone przez "Gazele modelarstwa" łuk ŁKMK.
Żenada, tak to jest jak się "smarkom " modelarskim o rozdętym do niesamowitych rozmiarów ego, pozwala reprezentować klub, a raczej go ośmieszać.
Żenadą jest krytykowanie młodego człowieka, który coś robi i ma zapał oraz chęci. Dzięki jego „ dziełu sztuki” jak raczyłeś sarkastycznie nazwać gołe moduły, Radom mógł zamknąć całość makiety. Nazywanie kogoś „ smarkiem” uwłacza godności osobie nazwanej, a i Tobie chwały nie przynosi. A Łódzki klub może być dumny, że jeden z jego członków uratował sytuację umożliwiając ustawienie makiety modułowej w takim kształcie jakim można było ją oglądać.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
188 0 0
Witam szanowne grono tworzące to forum mam na imię Jan i wraz z kolegą Darkiem jesteśmy autorami makiety Radom.Na początku może trochę o makiecie,inspiracją do budowy były coroczne spotkania modularzy kolejowych organizowane przez D.K.Idalin w Radomiu.Zachęceni przez tamtejszego dyrektora a jednocześnie miłośnika wielkości TT postanowiliśmy zbudować coś swojego. Założenia budowy były następujące 1)makieta ma być na tyle duża by umożliwić nam zabawę bez osób trzecich 2/moduły mają posiadać czoła w normach występujących w naszym kraju 3/moduły są budowane pod nasze możliwości magazynowe i transportowe 4/ staramy się robić tak na ile pozwalają nam umiejętności i możliwości techniczne oraz finansowe i czasowe,co do punktu pierwszego nie oznacza że zamykamy się na współpracę z góry zakładaliśmy że w naszym mieście ciężko będzie znaleźć kogoś do współpracy,i jak dotąd niestety nie myliliśmy się.Makieta składa się z kilku części,część przemysłowa/stacja techniczna z szopą i obrotnicą/moduły szlakowe proste i łukowe/tunel i most/pętla zwrotna,most służy jako wygodne przejście.W budowie jest stacja a w planach kolejne trzy łuki,całość powstała w ciągu dwóch lat i będzie ciągle modernizowana(na ile pozwoli czas zdrowie i karta kredytowa nie wspomnę o Żonie której wyrozumiałość też ma swoje granice) Co do targów i pytań ,makieta typu tort dostawiona do naszej części od strony przemysłowej to pierwsze kroki w modelarstwie kolegi Tomka z Łodzi ,tak przy okazji to podziękowania dla Tomka za pomoc w transporcie części makiety na targi i z powrotem do Radomia,co do ,,golasów,,to do końca nie wiem czyja to robota na targi miały być przynajmniej zazielenione,chyba zabrakło czasu.Co do naszej pętli jest to kompromis uwarunkowany naszymi możliwościami transportowymi a także potrzebami naszych dzieci,to okienko w środku pętli miało ogromne znaczenie przynajmniej do niedawna w końcu dzieci rosną i okienko staje się mniej atrakcyjne.Pętla posiada trzy tory i pełni funkcję małej stacji co w naszych warunkach przy jednotorowym szlaku ma znaczenie.Na koniec podziękowania dla wszystkich którzy nam pomagali w montażu/demontażu makiety.Jeszcze taka refleksja,świat chyli się ku upadkowi już po targach podczas załadunku zobaczyłem obok kontenera na śmieci kilka pudeł z książkami ,nie wiem jak to świadczy o targach ale o tym który to zrobił chyba nie najlepiej,choć czasami myślę że niektóre książki powinny być spalone zanim się je wydrukuje to tak na marginesie i proszę tego nie komentować.Jan Radom
 
OP
OP
misterZ

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
Czy impreza, chodzi mi o część modelarską będzie cykliczną ?
Oto cytat z otrzymanej dziś wiadomości „ Bardzo dziękuje Państwu za udział w tegorocznej edycji targów ‘’Play-Arena’’. Mam nadzieję, że się podobało i do zobaczenia w przyszłym roku!” podpisane Patryk B.

Tak jakby nic się nie stało :niepewny: Zero przepraszam za makabryczne wpadki organizacyjne młodego gościa który reprezentował Arene :mad:

Podsumowując, zapewne będzie się podobać, kiedy uczestnicy dostaną zwroty za podróż tak jak było obiecane. Na razie Play-Arena jest na modelarskiej cenzurze jako firma o bardzo nadszarpniętej reputacji. I jeśli ten stan nie ulegnie zmianie, to jako nadworny skryba ESMMK, czarno widzę przyszłoroczny pokaz modelarski i współpracę. Więc twoje pytanie "KrzysztofieH0" „ czy impreza będzie cykliczna ” na razie zawieszamy na przysłowiowym kołku.
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
No to po imprezie.
Macie dwa wyjścia albo skumać się z lokalsami, choć to nie gwarantuje sukcesu i jakiegokolwiek poziomu.
Drugie zmienić czym prędzej nazwę Waszego stowarzyszenia na Anty Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Kolejowego pod patronatem Św.Katarzyny i błogosławionego ojca Tadeusza, wrócić w glorii chwały do miejsca gdzie zaczęliście i kontynuować Trybunały z taką nazwą władze Waszego świętojeb....go miasteczka będą się czuć zobowiązane do pomocy i finansowania tej jakże zacnej imprezy, której mówię szczerze wszystkim brakuje.

No jest jeszcze trzecie wyjście, możecie nic nie robić tylko sobie wmówić że jesteście zaje....i i tak sobie trwać.

Jak widać w Łodzi nie ma klimatu do takich imprez, cipeczki w ciasnych garniturkach nie kumają o co nam wszystkim chodzi w tej dziecinnej zabawie.
A może do samych władz areny do szefa gladiatorów, a nie do przydupasów, trza iść.
 
Reakcje
2.463 79 2
Uważam że za wczas jest palić imprezę w Łodzi. Niestety niedociągnięć trochę było, ale nie było też dramatu. Trzeba zacząć od ewentualnej wymiany koordynatora ( tego młodego siuśka ) na kogoś znającego się rzeczy, z dużym wyprzedzeniem informacje odnośnie zbierania zgłoszeń od chętnych chcących się wystawić no i oczywiście odpowiednia reklama. Nie można zapominać że ta wystawa nie jest stricte modelarska coby niektórzy nie mylili pojęć. Pomijam zwrot kosztów bo temat jest do dogadania jak każdy inny. Myślę też że w organizację powinien włączyć się Łódzki Klub Modelarzy tym bardziej ze targi są na ich terenie, a co za tym idzie mają większe możliwości. Ale to raczej rozmowy między klubami i nie na forum.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 3
Imprezy 17
Imprezy 11
Imprezy 7
Imprezy 18

Podobne wątki