• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Śmigielska Kolej Dojazdowa - Wielichowo

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#24
Koledzy!
Słyszałem, że kolejka umiera.
Mam nadzieję, że to NIEPRAWDA.
To naprawdę była fajna impreza. ( tak na marginesie- nie jestem wielkim fanem kolejek wąskotorowych.
Ale doceniam i popieram wszystkich którzy krzewią kulturę techniczną.
Brawo dla Śmigla, Piaseczna, Koszalina, Bieszczad itp.
Dbajmy o to co mamy
Jacek N.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
#26
Koledzy!
Słyszałem, że kolejka umiera.
Mam nadzieję, że to NIEPRAWDA.
To naprawdę była fajna impreza. ( tak na marginesie- nie jestem wielkim fanem kolejek wąskotorowych.
Ale doceniam i popieram wszystkich którzy krzewią kulturę techniczną.
Brawo dla Śmigla, Piaseczna, Koszalina, Bieszczad itp.
Dbajmy o to co mamy
Jacek N.
Kolejka jest utrzymywana przez Gminę Śmigiel. Niestety o pociągi na niej bardzo ciężko, są to albo przejazdy wynajmowane dla np. wycieczek przedszkoli czy szkół oraz pojedyncze okazjonalne.
Ruch prowadzi się na odcinku Śmigiel - Stare Bojanowo Wąsk. (do stacji dolnej - na górę, koło stacji normalnotorowej obecnie się nie wjeżdża). Ostatnio chwalono się udrożnieniem przejazdu do Nowej Wsi, aczkolwiek w majówkę podczas przejazdów nie jest tam planowany dojazd. Dalsza trasa w kierunku Wielichowa niestety nieprzejezdna, choć powinna leżeć w całości i czekać na lepsze czasy.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#27
Cicho się tu zrobiło, a ja się pokusiłem o wykonanie modelu budynku stacji Wielichowo z magazynem i rampą. Model kartonowy z dodatkami z innych tworzyw, zaprojektowany przeze mnie od podstaw, wyłącznie na podstawie zdjęć wygrzebanych z różnych zakątków Internetu. Skala 1:87, a więc docelowo planuję ulokowanie go na dioramie z torami H0e z opcją rozbudowy do makiety stacji. Z innych obiektów do wykonania jest jeszcze szalet i lokomotywownia.

DSC_0045.jpg
DSC_0059.jpg
DSC_0065.jpg
DSC_0069.jpg
DSC_0077.jpg

DSC_0037.jpg
DSC_0066.jpg
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#29
Bardzo ładny model, ale cegły powinny być w jednej płaszczyźnie z belkami konstrukcyjnymi, tak jest idea muru pruskiego.
Faktem jest, że przeskalowałem tą wypukłość. Paski papieru wydawały mi się zbyt cienkie i zastosowałem brystol, który na modelu okazał się jednak zbyt gruby. Nie zgodzę się jednak, że belki są w jednaj płaszczyźnie z cegłami, bo na poniższym zdjęciu widać, że nie są:

4311638326_c62ca4315b_o.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#30
Nie wszystkie, teoretycznie powinny być, niechlujne niestaranne wykonanie ząb czasu powoduje że nie są, ale nie zgodzę się że te ze zdjęcia tak odstają jak na Twoim modelu, zresztą jakie to ma znaczenie i tak wszyscy umrzemy.

Model jest ładny, tłumy będą zachwycone, jeden staruch wiosny nie czyni, olać jego głos.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#33
Stacja z magazynem jest bardzo ładna, ale faktycznie, belki konstrukcji trochę za bardzo wystają. A przy okazji przypominam, że tu jest dział o prawdziwej kolei, a nie o modelach. Na przyszłość proszę chwalić się swoimi modelarskimi dokonaniami w odpowiednim dziale.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#34
Nie wszystkie, teoretycznie powinny być, niechlujne niestaranne wykonanie ząb czasu powoduje że nie są, ale nie zgodzę się że te ze zdjęcia tak odstają jak na Twoim modelu, zresztą jakie to ma znaczenie i tak wszyscy umrzemy.

Model jest ładny, tłumy będą zachwycone, jeden staruch wiosny nie czyni, olać jego głos.
Uwaga była słuszna, ale już wyjaśniłem skąd się to wzięło. Co ciekawe, mam jeszcze szansę to poprawić, bo można między belki powklejać kolejną warstwę cegieł. W realu budynek był przez wiele lat zaniedbywany
Stacja z magazynem jest bardzo ładna, ale faktycznie, belki konstrukcji trochę za bardzo wystają. A przy okazji przypominam, że tu jest dział o prawdziwej kolei, a nie o modelach. Na przyszłość proszę chwalić się swoimi modelarskimi dokonaniami w odpowiednim dziale.
Tak, wiem. Nie chciałem zakładać nowego wątku dla tych kilku zdjęć, tylko ożywić ten wątek, martwy od ponad roku.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#35
W ramach zadośćuczynienia za odejście od tematu zasadniczego, wrzucam moje zdjęcia z realu. Niestety do Wielichowa pierwszy raz dotarłem pociągiem dopiero w ostatni dzień XX wieku. MBxd2-213 z grupką miłośników przemierzył tego dnia cały istniejący odcinek tej kolejki ze Starego Bojanowa do Wielichowa. W samym Wielichowie zaczął mocno sypać śnieg, więc zdjęcia wyszły trochę słabo.

img392.jpg
img397.jpg
img398.jpg


Trzy lata później dotarłem tam w kameralnym gronie ze składem prowadzonym Lxd2-266. Parowozowni już nie było.

Wielichowo-20122003_AKlauza.jpg
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#36
[QUOTE="

Zobacz załącznik 777432 [/QUOTE]

Wracając do tematu, chciałbym podpytać czy ktoś wie co to za ustrojstwo może być widoczne na tej betonowej studzience po środku zdjęcia? Na większości zdjęć, które zgromadziłem stoi sam betonowy krąg przykryty pokrywą. Na niektórych zdjęciach, w tym również na powyższym, widać jednak jakieś urządzenie. Niestety nie mogę dojrzeć co to jest. Czyżby jakiś rodzaj pompy?

Tutaj też to widać nieco (fot. Wim van der Ent)
19910501-010a.jpg
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.271 58 3
#37
Wracając do tematu, chciałbym podpytać czy ktoś wie co to za ustrojstwo może być widoczne na tej betonowej studzience po środku zdjęcia? Na większości zdjęć, które zgromadziłem stoi sam betonowy krąg przykryty pokrywą. Na niektórych zdjęciach, w tym również na powyższym, widać jednak jakieś urządzenie. Niestety nie mogę dojrzeć co to jest. Czyżby jakiś rodzaj pompy?

Tutaj też to widać nieco (fot. Wim van der Ent)
Zobacz załącznik 808917 [/QUOTE]

Ręczna pompa wodna ?
pompa-reczna-do-wody-abisynka-terespol-520467975.jpg